Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Poslední akční kamery od Niceboy jsme se dočkaly už v červnu roku 2018, tehdy byl totiž představen model Niceboy VEGA 6. Teď končí dlouhé čekání na novinku a podle papírových předpokladů toto čekání opravdu stálo za to.

Niceboy VEGA X PRO totiž dokáže nahrávat videa až do 4K rozlišení s 60 snímky za sekundu a zařazuje se po bok akčních kamer jako je GoPro Hero8 Black či DJI Osmo Action. Nejvyšší rozlišení je navíc nahráváno s datovým tokem 120Mbps. Akční kamera od Niceboy dále umí nahrávat i ve 2,7K rozlišení s 30fps a u Full HD videa (1920 x 1080p) půjde nastavit až 120 snímků za sekundu. Nejvyšší snímkovou frekvenci nabídne HD rozlišení, zde se dočkáme maximálně 240fps.

Samotná akční kamera Niceboy VEGA X PRO je vodotěsná i bez pouzdra a to do hloubky maximálně 12 metrů. Pokud by to někomu nestačilo, tak v prodejním balení je také pouzdro, se kterým se lze potápět až do hloubky 30 metrů. Niceboy VEGA X PRO má dva displeje. Hlavní displej na zadní straně je dotykový a má 2“. Po vzoru DJI Osmo Action má ovšem novinka od Niceboy také přední barevný 1,4“ displej. Oba displeje pak nabídnou živý náhled nahrávaného videa.

Niceboy u akční kamery VEGA X PRO použil čip iCatch V39 a CMOS senzor od Sony s 12MPx nativním rozlišením. Objektiv kamery má širokoúhlý záběr 170° (v menu kamery je možné zapnout korekci rybího oka) a světelnost f/2,8. Dobrou zprávou je, že objektiv je celoskleněný a složený ze 7 vrstev skla a nechybí ani antireflexní krycí plocha.

Náš tip: Největší výběr akčních kamer najdete na Alza.cz

Niceboy uvádí, že kamera má zatím nejlepší stabilizaci, kterou u akčních kamer Niceboy lze najít a nazývá ji X-STEADY stabilizace. Jde pochopitelně o elektronickou stabilizaci videa, kterou u svých modelů využívá např. i GoPro. Samotná videa jsou nahrávaná do MOV formátu s kodekem H.264. Niceboy VEGA X PRO je vybavena baterií s kapacitou 1350 mAh, což by mělo vydržet až na 115 minut nahrávání Full HD videa. Určitě potěší použití stereo mikrofonu. Kameře pak nechybí Wi-Fi či HDMI a VEGA X PRO od Niceboy podporuje také připojení dálkového ovladače. Niceboy VEGA X PRO umí nahrávat Slowmotion videa a nechybí ani podpora Timelapse videí. Z dalších funkcích musím zmínit možnost nastavení časů expozice a fotit tedy s touto kamerou půjde i v noci.

 

 

 

V prodejním balení pak najdeme spousty příslušenstvím, namátkou se dá jmenovat držák na řídítka, nalepovací držáky, které se dají přichytit třeba na helmu a v balení najdeme i již zmíněné pouzdro. Akční kamera Niceboy VEGA X PRO má rozměry 65 x 44 x 34 mm a do prodeje by se měla dostat během června za cenu 4990Kč.

Niceboy VEGA X PRO lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Specifikace Niceboy VEGA X PRO

Čip: iCatch V39

Senzor: CMOS Sony

Objektiv: celoskleněný 7G + antireflexní krycí plocha, 170°

Světelnost: f/2,8

Rozlišení videa: 4K 60fps, 4K 30fps, 2,7K 30fps, 1080p 120fps, 1080p 60fps, 1080p 30fps, 720p 240fps, 720p 120fps, 720p 60fps

Formát videa: MOV, H.264

Datový tok videa: až 120Mb/s (4K 60fps video)

Stabilizace: ano (X-STEADY)

Max. rozlišení fotografií: 20MPx

Formát fotografií: JPG

Displej: zadní 2,0“ dotykový LTPS displej + 1,4“ přední selfie displej

Baterie: 1350 mAh 3,7V, Li-Ion, vyměnitelná

Vodotěsnost: 12 metrů bez pouzdra/30 metrů ve vodotěsném pouzdře

Konektivita: Wi-Fi (2,4GHz), microHDMI, microUSB

Mikrofon: ano, stereo

Paměťová karta: max. 128 GB

Dálkové ovládání: ano (prodává se zvlášť)

Rozměry kamery: 65 x 44 x 34 mm

Hmotnost vč. baterie: 127 g

GoPro HERO7 Black Edition lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Text: Ondřej Kaňa
Zdroj: niceboy.cz

Aktuality

SJCAM C200: nová akční kamera, která je zbytečná

SJCAM přichází na trh s novou akční kamerou. Model C200 bohužel nepřináší nic zázračného. Interpolované 4K rozlišení s maximálně 24 snímky za sekundu a nativní Full HD video s 60fps je dnes už základ. Potěší snad jen vodotěsná konstrukce.

GoPro Hero 9 Black: 5K rozlišení a přední barevný displej

  

Oficiální představení GoPro Hero9 Black odhalilo, že tato nová akční kamera nabídne až 5K rozlišení a na přední straně se nově objeví barevný selfie displej. Jaká je cena novinky a co všechno GoPro Hero9 Black nabízí?

Aktualizace pro Niceboy VEGA X PRO vylepšuje kvalitu videa

Niceboy vydává novou aktualizaci pro svůj nejvyšší model akční kamery VEGA X PRO. Tato aktualizace zlepšuje celkovou kvalitu videa, včetně ostrosti. Aktualizaci firmwaru si můžete stáhnout z webu Niceboy.

Niceboy VEGA X - videopohled na akční kameru

Nativní 4K rozlišení, stabilizace X-STEADY či 2" dotykový displej nabízí nová akční kamera Niceboy VEGA X, kterou si představíme ve videopohledu. Jaké funkce nabízí nejnovější přírustek mezi akčními kamerami?

Niceboy VEGA X PRO VS GoPro Hero8 Black VS DJI Omos Action

GoPro Hero8 Black, DJI Osmo Action i Niceboy VEGA X PRO jsou akční kamery, které zvládají 4K 60fps rozlišení a jsou vodotěsné bez pouzdra. Jak si tyto akční kamery vedou ve srovnání parametrů a jaká je cena?

Niceboy VEGA X: levná 4K akční kamera se stabilizací

Niceboy na český trh uvede další novou akční kameru. Model VEGA X bude disponovat reálným 4K rozlišením či dotykovým displejem a zaujmout by měl hlavně svou nízkou cenou. Co vše kamera umí a jaká bude cena?

Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Jak a podle čeho správně vybrat kameru do auta?

Výrobci kamer do auta se nás snaží přesvědčit, že nejdůležitější jsou funkce jako je hlášení z vybočení z pruhu nebo hlášení radarů. Jenže neměla by u kamery být důležitější kvalita videa? Jakou kameru do auta koupit?

Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!