Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Poslední akční kamery od Niceboy jsme se dočkaly už v červnu roku 2018, tehdy byl totiž představen model Niceboy VEGA 6. Teď končí dlouhé čekání na novinku a podle papírových předpokladů toto čekání opravdu stálo za to.

Niceboy VEGA X PRO totiž dokáže nahrávat videa až do 4K rozlišení s 60 snímky za sekundu a zařazuje se po bok akčních kamer jako je GoPro Hero8 Black či DJI Osmo Action. Nejvyšší rozlišení je navíc nahráváno s datovým tokem 120Mbps. Akční kamera od Niceboy dále umí nahrávat i ve 2,7K rozlišení s 30fps a u Full HD videa (1920 x 1080p) půjde nastavit až 120 snímků za sekundu. Nejvyšší snímkovou frekvenci nabídne HD rozlišení, zde se dočkáme maximálně 240fps.

Samotná akční kamera Niceboy VEGA X PRO je vodotěsná i bez pouzdra a to do hloubky maximálně 12 metrů. Pokud by to někomu nestačilo, tak v prodejním balení je také pouzdro, se kterým se lze potápět až do hloubky 30 metrů. Niceboy VEGA X PRO má dva displeje. Hlavní displej na zadní straně je dotykový a má 2“. Po vzoru DJI Osmo Action má ovšem novinka od Niceboy také přední barevný 1,4“ displej. Oba displeje pak nabídnou živý náhled nahrávaného videa.

Niceboy u akční kamery VEGA X PRO použil čip iCatch V39 a CMOS senzor od Sony s 12MPx nativním rozlišením. Objektiv kamery má širokoúhlý záběr 170° (v menu kamery je možné zapnout korekci rybího oka) a světelnost f/2,8. Dobrou zprávou je, že objektiv je celoskleněný a složený ze 7 vrstev skla a nechybí ani antireflexní krycí plocha.

Náš tip: Největší výběr akčních kamer najdete na Alza.cz

Niceboy uvádí, že kamera má zatím nejlepší stabilizaci, kterou u akčních kamer Niceboy lze najít a nazývá ji X-STEADY stabilizace. Jde pochopitelně o elektronickou stabilizaci videa, kterou u svých modelů využívá např. i GoPro. Samotná videa jsou nahrávaná do MOV formátu s kodekem H.264. Niceboy VEGA X PRO je vybavena baterií s kapacitou 1350 mAh, což by mělo vydržet až na 115 minut nahrávání Full HD videa. Určitě potěší použití stereo mikrofonu. Kameře pak nechybí Wi-Fi či HDMI a VEGA X PRO od Niceboy podporuje také připojení dálkového ovladače. Niceboy VEGA X PRO umí nahrávat Slowmotion videa a nechybí ani podpora Timelapse videí. Z dalších funkcích musím zmínit možnost nastavení časů expozice a fotit tedy s touto kamerou půjde i v noci.

 

 

 

V prodejním balení pak najdeme spousty příslušenstvím, namátkou se dá jmenovat držák na řídítka, nalepovací držáky, které se dají přichytit třeba na helmu a v balení najdeme i již zmíněné pouzdro. Akční kamera Niceboy VEGA X PRO má rozměry 65 x 44 x 34 mm a do prodeje by se měla dostat během června za cenu 4990Kč.

Niceboy VEGA X PRO lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Specifikace Niceboy VEGA X PRO

Čip: iCatch V39

Senzor: CMOS Sony

Objektiv: celoskleněný 7G + antireflexní krycí plocha, 170°

Světelnost: f/2,8

Rozlišení videa: 4K 60fps, 4K 30fps, 2,7K 30fps, 1080p 120fps, 1080p 60fps, 1080p 30fps, 720p 240fps, 720p 120fps, 720p 60fps

Formát videa: MOV, H.264

Datový tok videa: až 120Mb/s (4K 60fps video)

Stabilizace: ano (X-STEADY)

Max. rozlišení fotografií: 20MPx

Formát fotografií: JPG

Displej: zadní 2,0“ dotykový LTPS displej + 1,4“ přední selfie displej

Baterie: 1350 mAh 3,7V, Li-Ion, vyměnitelná

Vodotěsnost: 12 metrů bez pouzdra/30 metrů ve vodotěsném pouzdře

Konektivita: Wi-Fi (2,4GHz), microHDMI, microUSB

Mikrofon: ano, stereo

Paměťová karta: max. 128 GB

Dálkové ovládání: ano (prodává se zvlášť)

Rozměry kamery: 65 x 44 x 34 mm

Hmotnost vč. baterie: 127 g

GoPro HERO7 Black Edition lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Text: Ondřej Kaňa
Zdroj: niceboy.cz

Aktuality

SJCAM C200: nová akční kamera, která je zbytečná

SJCAM přichází na trh s novou akční kamerou. Model C200 bohužel nepřináší nic zázračného. Interpolované 4K rozlišení s maximálně 24 snímky za sekundu a nativní Full HD video s 60fps je dnes už základ. Potěší snad jen vodotěsná konstrukce.

GoPro Hero 9 Black: 5K rozlišení a přední barevný displej

  

Oficiální představení GoPro Hero9 Black odhalilo, že tato nová akční kamera nabídne až 5K rozlišení a na přední straně se nově objeví barevný selfie displej. Jaká je cena novinky a co všechno GoPro Hero9 Black nabízí?

Niceboy VEGA X - videopohled na akční kameru

Nativní 4K rozlišení, stabilizace X-STEADY či 2" dotykový displej nabízí nová akční kamera Niceboy VEGA X, kterou si představíme ve videopohledu. Jaké funkce nabízí nejnovější přírustek mezi akčními kamerami?

Niceboy VEGA X PRO VS GoPro Hero8 Black VS DJI Omos Action

GoPro Hero8 Black, DJI Osmo Action i Niceboy VEGA X PRO jsou akční kamery, které zvládají 4K 60fps rozlišení a jsou vodotěsné bez pouzdra. Jak si tyto akční kamery vedou ve srovnání parametrů a jaká je cena?

Niceboy VEGA X: levná 4K akční kamera se stabilizací

Niceboy na český trh uvede další novou akční kameru. Model VEGA X bude disponovat reálným 4K rozlišením či dotykovým displejem a zaujmout by měl hlavně svou nízkou cenou. Co vše kamera umí a jaká bude cena?

Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Jak a podle čeho správně vybrat kameru do auta?

Výrobci kamer do auta se nás snaží přesvědčit, že nejdůležitější jsou funkce jako je hlášení z vybočení z pruhu nebo hlášení radarů. Jenže neměla by u kamery být důležitější kvalita videa? Jakou kameru do auta koupit?

Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

SJCAM SJ10 PRO: SJCAM chrlí jednu kameru za druhou

Značce SJCAM se celosvětově nedaří. To je možná také důvod, proč jen pár měsíců po představení modelu SJCAM SJ9 Strike láká na novinku. Na svět se totiž chystá SJCAM SJ10 PRO. Bude mít vůbec co nabídnout?

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!

Zásady ochrany osobních údajů