Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

DJI Osmo Pocket byl takový první počin mezi malými kamerami s gimbalem. Nyní na trh přichází podobná kamera Fimi Palm, která chce konkurovat právě kameře od DJI.

Se svými rozměry 132 x 30,6 x 22,8 mm patří Fimi Palm k opravdu malé kameře, která je umístěná na gimbalu. Gimbal dokáže kameru stabilizovat ve třech osách a tahle stabilizace tak patří k největším přednostem tohoto typu kamer. V kameře je čipset HISILICON Hi3559 a 1/2,6" CMOS senzor s 12MPx rozlišením. Bohužel více informací o senzoru výrobce neposkytuje. Je však možné pořizovat HDR snímky.

Doporučujeme: TOP akční kamery, které prošly naší recenzí

Fimi Palm disponuje maximálně 4K 30fps rozlišením s datovým tokem 100Mbps. Videa je možné nahrávat i do H.265 kodeku. Dále jsou k dispozici 2,7K 30fps a 1080p 60fps rozlišení. DJI Osmo Pocket v tomto ohledu zvládne až 4K 60fps či 1080p 120fps video. Objektiv u Fimi Palm má 128° a světelnost f/2,4. Nahrávat videa pak můžete až na 128GB paměťové karty. Baterie s kapacitou 1000 mAh by pak podle výrobce měla vydržet až na 240 minut nahrávání Full HD videa.

Fimi Palm je vybavena dotykovém 1,22" displejem a výrobce se chlubí dokonce i svítivostí displeje: 600 nit. Ovládání kamery a gimbalu pak probíhá přes joystick, který je umístěný pod displejem. Nabíjecí základna s USB-C portem pak umožňuje připojení externího mikrofonu.

 

 

 

Kameře Fimi Palm nechybí WiFi a dokonce má i Bluetooth. Z funkcí už bylo zmíněné HDR, dále je možné dělat timelapse videa, pořizovat fotografie pomocí dlouhé expozice a kamera dokáže pořídit také noční snímek.

Fimi Palm se na českém trhu neprodává a dostupnost je spíše ve hvězdách. Cena na čínských eshopech je kolem 179$. Na českém trhu je DJI OSMO pocket a to za tuto cenu:

DJI Osmo Pocket lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Text: Ondřej Kaňa
Zdroj: Fimi.com

Aktuality

SJCAM C200: nová akční kamera, která je zbytečná

SJCAM přichází na trh s novou akční kamerou. Model C200 bohužel nepřináší nic zázračného. Interpolované 4K rozlišení s maximálně 24 snímky za sekundu a nativní Full HD video s 60fps je dnes už základ. Potěší snad jen vodotěsná konstrukce.

GoPro Hero 9 Black: 5K rozlišení a přední barevný displej

  

Oficiální představení GoPro Hero9 Black odhalilo, že tato nová akční kamera nabídne až 5K rozlišení a na přední straně se nově objeví barevný selfie displej. Jaká je cena novinky a co všechno GoPro Hero9 Black nabízí?

Niceboy VEGA X - videopohled na akční kameru

Nativní 4K rozlišení, stabilizace X-STEADY či 2" dotykový displej nabízí nová akční kamera Niceboy VEGA X, kterou si představíme ve videopohledu. Jaké funkce nabízí nejnovější přírustek mezi akčními kamerami?

Niceboy VEGA X PRO VS GoPro Hero8 Black VS DJI Omos Action

GoPro Hero8 Black, DJI Osmo Action i Niceboy VEGA X PRO jsou akční kamery, které zvládají 4K 60fps rozlišení a jsou vodotěsné bez pouzdra. Jak si tyto akční kamery vedou ve srovnání parametrů a jaká je cena?

Niceboy VEGA X: levná 4K akční kamera se stabilizací

Niceboy na český trh uvede další novou akční kameru. Model VEGA X bude disponovat reálným 4K rozlišením či dotykovým displejem a zaujmout by měl hlavně svou nízkou cenou. Co vše kamera umí a jaká bude cena?

Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Jak a podle čeho správně vybrat kameru do auta?

Výrobci kamer do auta se nás snaží přesvědčit, že nejdůležitější jsou funkce jako je hlášení z vybočení z pruhu nebo hlášení radarů. Jenže neměla by u kamery být důležitější kvalita videa? Jakou kameru do auta koupit?

Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

SJCAM SJ10 PRO: SJCAM chrlí jednu kameru za druhou

Značce SJCAM se celosvětově nedaří. To je možná také důvod, proč jen pár měsíců po představení modelu SJCAM SJ9 Strike láká na novinku. Na svět se totiž chystá SJCAM SJ10 PRO. Bude mít vůbec co nabídnout?

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!

Zásady ochrany osobních údajů

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde