Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

DJI Osmo Pocket byl takový první počin mezi malými kamerami s gimbalem. Nyní na trh přichází podobná kamera Fimi Palm, která chce konkurovat právě kameře od DJI.

Se svými rozměry 132 x 30,6 x 22,8 mm patří Fimi Palm k opravdu malé kameře, která je umístěná na gimbalu. Gimbal dokáže kameru stabilizovat ve třech osách a tahle stabilizace tak patří k největším přednostem tohoto typu kamer. V kameře je čipset HISILICON Hi3559 a 1/2,6" CMOS senzor s 12MPx rozlišením. Bohužel více informací o senzoru výrobce neposkytuje. Je však možné pořizovat HDR snímky.

Doporučujeme: TOP akční kamery, které prošly naší recenzí

Fimi Palm disponuje maximálně 4K 30fps rozlišením s datovým tokem 100Mbps. Videa je možné nahrávat i do H.265 kodeku. Dále jsou k dispozici 2,7K 30fps a 1080p 60fps rozlišení. DJI Osmo Pocket v tomto ohledu zvládne až 4K 60fps či 1080p 120fps video. Objektiv u Fimi Palm má 128° a světelnost f/2,4. Nahrávat videa pak můžete až na 128GB paměťové karty. Baterie s kapacitou 1000 mAh by pak podle výrobce měla vydržet až na 240 minut nahrávání Full HD videa.

Fimi Palm je vybavena dotykovém 1,22" displejem a výrobce se chlubí dokonce i svítivostí displeje: 600 nit. Ovládání kamery a gimbalu pak probíhá přes joystick, který je umístěný pod displejem. Nabíjecí základna s USB-C portem pak umožňuje připojení externího mikrofonu.

 

 

 

Kameře Fimi Palm nechybí WiFi a dokonce má i Bluetooth. Z funkcí už bylo zmíněné HDR, dále je možné dělat timelapse videa, pořizovat fotografie pomocí dlouhé expozice a kamera dokáže pořídit také noční snímek.

Fimi Palm se na českém trhu neprodává a dostupnost je spíše ve hvězdách. Cena na čínských eshopech je kolem 179$. Na českém trhu je DJI OSMO pocket a to za tuto cenu:

DJI Osmo Pocket lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Text: Ondřej Kaňa
Zdroj: Fimi.com

Aktuality

SJCAM C200: nová akční kamera, která je zbytečná

SJCAM přichází na trh s novou akční kamerou. Model C200 bohužel nepřináší nic zázračného. Interpolované 4K rozlišení s maximálně 24 snímky za sekundu a nativní Full HD video s 60fps je dnes už základ. Potěší snad jen vodotěsná konstrukce.

GoPro Hero 9 Black: 5K rozlišení a přední barevný displej

  

Oficiální představení GoPro Hero9 Black odhalilo, že tato nová akční kamera nabídne až 5K rozlišení a na přední straně se nově objeví barevný selfie displej. Jaká je cena novinky a co všechno GoPro Hero9 Black nabízí?

Aktualizace pro Niceboy VEGA X PRO vylepšuje kvalitu videa

Niceboy vydává novou aktualizaci pro svůj nejvyšší model akční kamery VEGA X PRO. Tato aktualizace zlepšuje celkovou kvalitu videa, včetně ostrosti. Aktualizaci firmwaru si můžete stáhnout z webu Niceboy.

Niceboy VEGA X - videopohled na akční kameru

Nativní 4K rozlišení, stabilizace X-STEADY či 2" dotykový displej nabízí nová akční kamera Niceboy VEGA X, kterou si představíme ve videopohledu. Jaké funkce nabízí nejnovější přírustek mezi akčními kamerami?

Niceboy VEGA X PRO VS GoPro Hero8 Black VS DJI Omos Action

GoPro Hero8 Black, DJI Osmo Action i Niceboy VEGA X PRO jsou akční kamery, které zvládají 4K 60fps rozlišení a jsou vodotěsné bez pouzdra. Jak si tyto akční kamery vedou ve srovnání parametrů a jaká je cena?

Niceboy VEGA X: levná 4K akční kamera se stabilizací

Niceboy na český trh uvede další novou akční kameru. Model VEGA X bude disponovat reálným 4K rozlišením či dotykovým displejem a zaujmout by měl hlavně svou nízkou cenou. Co vše kamera umí a jaká bude cena?

Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Jak a podle čeho správně vybrat kameru do auta?

Výrobci kamer do auta se nás snaží přesvědčit, že nejdůležitější jsou funkce jako je hlášení z vybočení z pruhu nebo hlášení radarů. Jenže neměla by u kamery být důležitější kvalita videa? Jakou kameru do auta koupit?

Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!