Niceboy VEGA X - videopohled na akční kameru

Nativní 4K rozlišení, stabilizace X-STEADY či 2" dotykový displej nabízí nová akční kamera Niceboy VEGA X, kterou si představíme ve videopohledu. Jaké funkce nabízí nejnovější přírustek mezi akčními kamerami?

Niceboy v tomto roce přichází s zcela novou řadou akční kameru. Po modelu Niceboy VEGA X PRO představili i kameru ve střední třídě, kterou je VEGA X a i v této třídě se dostalo na 4K rozlišení.

Niceboy VEGA X lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Niceboy VEGA X disponuje senzorem Sony IMX458 s nativním 12MPx rozlišením a čipem HiSilicon. Na přední straně kamery najdeme objektiv, který je složený ze 7 vrstev sklad a přidává ještě antireflexní vrstvu. Zorné pole objektivu je 170° a světelnost se zastavila na hodnotě f/2,8. Na přední straně najdeme také zapínací tlačítko, které zároveň slouží pro přístup k rychlým módům.

Zadní strana kamery je osazena 2“ displejem, který je dotykový. Odezva na dotyk je více než dobrá, dotyky ovšem nelze provádět v rukavicích. Na to se ale také myslelo, protože kamera má ovládací tlačítka. Na horní straně kamery je tlačítko pro spuštění nahrávání, kterým se lze také dostat do menu kamery. Pohyb v menu pak obstarávají tlačítka na pravé straně kamery. Vedle nich se nachází reproduktor. Nezapomnělo se ani na mikrofon, který je na horní straně kamery a to spolu s provozní diodou. Další dvě diody jsou vedle displeje.

Paměťové karty se vkládají do slutu na levé straně kamery a mohou mít kapacitu až 128GB. Zde také najdeme microUSB a microHDMI port. Spodní strana kamery je pak vyhrazena pro stativový závit. A také je zde pod krytkou baterie o kapacitě 1050 mAh.

Kamera o rozměrech 59 x 30 x 41 mm a s hmotností 67 gramů je velmi dobře zpracovaná. Nutné je ovšem počítat s tím, že sama o sobě není vodotěsná. Pro vodotěsnost je nutné dát kameru do pouzdra, které je součástí prodejního balení. V balení najdeme také dálkový ovladač a velkou škálu dalšího příslušenství včetně nalepovacího držáku či držáku na řídítka.

Niceboy VEGA X nahrává až do 4K rozlišení s 30 snímky za sekundu. 2K video disponuje 60fps a u Full HD rozlišení lze nastavit až 90 snímků. Je také možné nahrávat do kodeku H.265. Niceboy VEGA X má elektronickou stabilizaci X-STEADY, která je dostupná při všech rozlišeních a při maximálně 60 snímcích za sekundu.

Kamera pak nabízí celou škálu nastavení. Timelapse a slowmotion jsou dnes již povinností u každé akční kamery, VEGA X pak nabízí i možnost nastavení expozičních časů či digitální změnu úhlu záběru, popř. speciální režim pro nahrávání pod vodou.

Text a video: Ondřej Kaňa
Produkt zapůjčil niceboy.cz

Aktuality

SJCAM C200: nová akční kamera, která je zbytečná

SJCAM přichází na trh s novou akční kamerou. Model C200 bohužel nepřináší nic zázračného. Interpolované 4K rozlišení s maximálně 24 snímky za sekundu a nativní Full HD video s 60fps je dnes už základ. Potěší snad jen vodotěsná konstrukce.

GoPro Hero 9 Black: 5K rozlišení a přední barevný displej

  

Oficiální představení GoPro Hero9 Black odhalilo, že tato nová akční kamera nabídne až 5K rozlišení a na přední straně se nově objeví barevný selfie displej. Jaká je cena novinky a co všechno GoPro Hero9 Black nabízí?

Niceboy VEGA X - videopohled na akční kameru

Nativní 4K rozlišení, stabilizace X-STEADY či 2" dotykový displej nabízí nová akční kamera Niceboy VEGA X, kterou si představíme ve videopohledu. Jaké funkce nabízí nejnovější přírustek mezi akčními kamerami?

Niceboy VEGA X PRO VS GoPro Hero8 Black VS DJI Omos Action

GoPro Hero8 Black, DJI Osmo Action i Niceboy VEGA X PRO jsou akční kamery, které zvládají 4K 60fps rozlišení a jsou vodotěsné bez pouzdra. Jak si tyto akční kamery vedou ve srovnání parametrů a jaká je cena?

Niceboy VEGA X: levná 4K akční kamera se stabilizací

Niceboy na český trh uvede další novou akční kameru. Model VEGA X bude disponovat reálným 4K rozlišením či dotykovým displejem a zaujmout by měl hlavně svou nízkou cenou. Co vše kamera umí a jaká bude cena?

Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Jak a podle čeho správně vybrat kameru do auta?

Výrobci kamer do auta se nás snaží přesvědčit, že nejdůležitější jsou funkce jako je hlášení z vybočení z pruhu nebo hlášení radarů. Jenže neměla by u kamery být důležitější kvalita videa? Jakou kameru do auta koupit?

Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

SJCAM SJ10 PRO: SJCAM chrlí jednu kameru za druhou

Značce SJCAM se celosvětově nedaří. To je možná také důvod, proč jen pár měsíců po představení modelu SJCAM SJ9 Strike láká na novinku. Na svět se totiž chystá SJCAM SJ10 PRO. Bude mít vůbec co nabídnout?

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!

Zásady ochrany osobních údajů

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde