Niceboy VEGA X - videopohled na akční kameru

Nativní 4K rozlišení, stabilizace X-STEADY či 2" dotykový displej nabízí nová akční kamera Niceboy VEGA X, kterou si představíme ve videopohledu. Jaké funkce nabízí nejnovější přírustek mezi akčními kamerami?

Niceboy v tomto roce přichází s zcela novou řadou akční kameru. Po modelu Niceboy VEGA X PRO představili i kameru ve střední třídě, kterou je VEGA X a i v této třídě se dostalo na 4K rozlišení.

Niceboy VEGA X lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Niceboy VEGA X disponuje senzorem Sony IMX458 s nativním 12MPx rozlišením a čipem HiSilicon. Na přední straně kamery najdeme objektiv, který je složený ze 7 vrstev sklad a přidává ještě antireflexní vrstvu. Zorné pole objektivu je 170° a světelnost se zastavila na hodnotě f/2,8. Na přední straně najdeme také zapínací tlačítko, které zároveň slouží pro přístup k rychlým módům.

Zadní strana kamery je osazena 2“ displejem, který je dotykový. Odezva na dotyk je více než dobrá, dotyky ovšem nelze provádět v rukavicích. Na to se ale také myslelo, protože kamera má ovládací tlačítka. Na horní straně kamery je tlačítko pro spuštění nahrávání, kterým se lze také dostat do menu kamery. Pohyb v menu pak obstarávají tlačítka na pravé straně kamery. Vedle nich se nachází reproduktor. Nezapomnělo se ani na mikrofon, který je na horní straně kamery a to spolu s provozní diodou. Další dvě diody jsou vedle displeje.

Paměťové karty se vkládají do slutu na levé straně kamery a mohou mít kapacitu až 128GB. Zde také najdeme microUSB a microHDMI port. Spodní strana kamery je pak vyhrazena pro stativový závit. A také je zde pod krytkou baterie o kapacitě 1050 mAh.

Kamera o rozměrech 59 x 30 x 41 mm a s hmotností 67 gramů je velmi dobře zpracovaná. Nutné je ovšem počítat s tím, že sama o sobě není vodotěsná. Pro vodotěsnost je nutné dát kameru do pouzdra, které je součástí prodejního balení. V balení najdeme také dálkový ovladač a velkou škálu dalšího příslušenství včetně nalepovacího držáku či držáku na řídítka.

Niceboy VEGA X nahrává až do 4K rozlišení s 30 snímky za sekundu. 2K video disponuje 60fps a u Full HD rozlišení lze nastavit až 90 snímků. Je také možné nahrávat do kodeku H.265. Niceboy VEGA X má elektronickou stabilizaci X-STEADY, která je dostupná při všech rozlišeních a při maximálně 60 snímcích za sekundu.

Kamera pak nabízí celou škálu nastavení. Timelapse a slowmotion jsou dnes již povinností u každé akční kamery, VEGA X pak nabízí i možnost nastavení expozičních časů či digitální změnu úhlu záběru, popř. speciální režim pro nahrávání pod vodou.

Text a video: Ondřej Kaňa
Produkt zapůjčil niceboy.cz

Aktuality

SJCAM C200: nová akční kamera, která je zbytečná

SJCAM přichází na trh s novou akční kamerou. Model C200 bohužel nepřináší nic zázračného. Interpolované 4K rozlišení s maximálně 24 snímky za sekundu a nativní Full HD video s 60fps je dnes už základ. Potěší snad jen vodotěsná konstrukce.

GoPro Hero 9 Black: 5K rozlišení a přední barevný displej

  

Oficiální představení GoPro Hero9 Black odhalilo, že tato nová akční kamera nabídne až 5K rozlišení a na přední straně se nově objeví barevný selfie displej. Jaká je cena novinky a co všechno GoPro Hero9 Black nabízí?

Aktualizace pro Niceboy VEGA X PRO vylepšuje kvalitu videa

Niceboy vydává novou aktualizaci pro svůj nejvyšší model akční kamery VEGA X PRO. Tato aktualizace zlepšuje celkovou kvalitu videa, včetně ostrosti. Aktualizaci firmwaru si můžete stáhnout z webu Niceboy.

Niceboy VEGA X - videopohled na akční kameru

Nativní 4K rozlišení, stabilizace X-STEADY či 2" dotykový displej nabízí nová akční kamera Niceboy VEGA X, kterou si představíme ve videopohledu. Jaké funkce nabízí nejnovější přírustek mezi akčními kamerami?

Niceboy VEGA X PRO VS GoPro Hero8 Black VS DJI Omos Action

GoPro Hero8 Black, DJI Osmo Action i Niceboy VEGA X PRO jsou akční kamery, které zvládají 4K 60fps rozlišení a jsou vodotěsné bez pouzdra. Jak si tyto akční kamery vedou ve srovnání parametrů a jaká je cena?

Niceboy VEGA X: levná 4K akční kamera se stabilizací

Niceboy na český trh uvede další novou akční kameru. Model VEGA X bude disponovat reálným 4K rozlišením či dotykovým displejem a zaujmout by měl hlavně svou nízkou cenou. Co vše kamera umí a jaká bude cena?

Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Jak a podle čeho správně vybrat kameru do auta?

Výrobci kamer do auta se nás snaží přesvědčit, že nejdůležitější jsou funkce jako je hlášení z vybočení z pruhu nebo hlášení radarů. Jenže neměla by u kamery být důležitější kvalita videa? Jakou kameru do auta koupit?

Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!