Niceboy VEGA X: levná 4K akční kamera se stabilizací

Niceboy na český trh uvede další novou akční kameru. Model VEGA X bude disponovat reálným 4K rozlišením či dotykovým displejem a zaujmout by měl hlavně svou nízkou cenou. Co vše kamera umí a jaká bude cena?

Nejvyšším modelem akční kamery od Niceboy bude od tohoto roku VEGA X PRO – tato nedávno představená kamera přichází s 4K 60fps rozlišením a vodotěsným tělem, které nepotřebuje pouzdro. Další novinkou je levnější alternativa, která se jmenuje jednoduše Niceboy VEGA X.

Niceboy VEGA X bude vybavena čipem HiSilicon Hi3559 (ten známe už z modelu VEGA 6) a senzorem Sony IMX458. Kamera tak bude schopná díky této kombinaci HW nahrávat při maximálním 4K rozlišení s 30 snímky za sekundu a chybět nebude ani 2,7K 30fps a 2K 60fps video. Pokud si vystačíte s Full HD rozlišením (1920 x 1080), tak budete moci využít až 90 snímků za sekundu. Videa pak budou nahrávána do MP4 formátu a použít lze i nejnovější kodek H.265 (starší verze H.264 však bude taktéž zachována) s maximálním datovým tokem 55Mbps. Kamera Niceboy VEGA X je pak schopná pořizovat fotografie až do rozlišení 12MPx a to ve formátu JPG.

 

 

 

V Niceboy použili celoskleněný objektiv se 7 vrstvami skla a antireflexní krycí vrstvu, úhel záběru objektivu je pak širokoúhlých 170° s možností redukce rybího oka. Redukce je pochopitelně pouze elektronická. Světelnost objektivu je pak slušných f/2,8. Stejně jako u nevyššího modelu VEGA X PRO byla i u akční kamery VEGA X použita X-STEADY stabilizace.

Zadní strana Niceboy VEGA X je osazena 2“ displejem, který je dotykový a pochopitelně nabízí živý náhled nahrávané scény. I když je kamera vybavena baterií s kapacitou „pouze“ 1050 mAh, tak výrobce slibuje až 170 minut nahrávání při Full HD rozlišení a to je slušná hodnota. Niceboy VEGA X pak má i WiFi a z další konektivity lze zmínit microHDMI pro propojení s monitorem či microUSB.

Akční kamera Niceboy VEGA X je vodotěsná pouze v pouzdru, které je součástí prodejního balení a to do hloubky 30 metrů. VEGA X pak podporuje paměťové karty do kapacity 128GB a vzhledem k vysokému datovému toku jsou doporučené paměťové karty typu UHS-I U3. Kamera podporuje také dálkové ovládání, které je součástí prodejního balení.

Rozměry akční kamery Niceboy VEGA X jsou 59 x 30 x 41 mm a hmotnost včetně baterie 67 gramů. Niceboy VEGA X by se měla stát jednou z nejlevnějších akčních kamer s nativním 4K rozlišením a na trhu by se měla objevit s cenou pod 3000Kč. Začátek prodeje Niceboy VEGA X je naplánován na červenec 2020.

Specifikace Niceboy VEGA X

 • Čip: HiSilicon Hi3559
 • Senzor: Sony IMX458
 • Objektiv: celoskleněný 7G + antireflexní krycí vrstva, 170°
 • Světelnost: f/2,8
 • Rozlišení videa: 4K 30fps, 2,7K 30fps, 2K 60/30fps, 1080p 90/60/30fps, 720p 120/60/30fps
 • Formát videa: MP4, H.264/H.265
 • Datový tok videa: až 56Mb/s (4K 30fps video)
 • Stabilizace: ano (X-STEADY)
 • Max. rozlišení fotografií: 12MPx
 • Formát fotografií: JPG
 • Displej: 2“ dotykový (LTPS)
 • Baterie: 1050mAh, Li-Ion, vyměnitelná
 • Výdrž: až 170 minut při 1080p 30fps rozlišení (vypnutý displej a Wi-Fi, teplota okolí 22 °C)
 • Vodotěsnost: v pouzdru do 30 m
 • Konektivita: Wi-Fi (2,4GHz), microHDMI, microUSB
 • Mikrofon: ano
 • Paměťová karta: microSD, typ UHS-I U3, max. 128 GB, podporovaný formát FAT32 (karta není součástí balení)
 • Dálkové ovládání: ano
 • Provozní teplota: 0 – 55°C (se snižující se teplotou klesá výdrž baterie)
 • Rozměry kamery: 59 x 30 x 41 mm
 • Hmotnost vč. baterie: 67 g

Text: Ondřej Kaňa
Zdroj: Niceboy

Aktuality

Niceboy VEGA X PRO VS GoPro Hero8 Black VS DJI Omos Action

GoPro Hero8 Black, DJI Osmo Action i Niceboy VEGA X PRO jsou akční kamery, které zvládají 4K 60fps rozlišení a jsou vodotěsné bez pouzdra. Jak si tyto akční kamery vedou ve srovnání parametrů a jaká je cena?

Niceboy VEGA X: levná 4K akční kamera se stabilizací

Niceboy na český trh uvede další novou akční kameru. Model VEGA X bude disponovat reálným 4K rozlišením či dotykovým displejem a zaujmout by měl hlavně svou nízkou cenou. Co vše kamera umí a jaká bude cena?

Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Jak a podle čeho správně vybrat kameru do auta?

Výrobci kamer do auta se nás snaží přesvědčit, že nejdůležitější jsou funkce jako je hlášení z vybočení z pruhu nebo hlášení radarů. Jenže neměla by u kamery být důležitější kvalita videa? Jakou kameru do auta koupit?

Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

SJCAM SJ10 PRO: SJCAM chrlí jednu kameru za druhou

Značce SJCAM se celosvětově nedaří. To je možná také důvod, proč jen pár měsíců po představení modelu SJCAM SJ9 Strike láká na novinku. Na svět se totiž chystá SJCAM SJ10 PRO. Bude mít vůbec co nabídnout?

Niceboy PILOT XR: videokamera s GPS, WiFi a 4K videem

Niceboy na trh uvádí novou kameru do auta PILOT XR. Tato kamera umí nahrávat ve Full HD (1920 x 1080p) rozlišení s 60 snímky a nechybí ani interpolované 4K video. Kamera navíc disponuje magnetickým držákem, GPS a WiFi.

GoPro Hero8 Black se v ČR začne prodávat 25.10. Jaká je cena?

GoPro Hero8 Black je nejnovější akční kamerou s 4K 60fps rozlišením a vodotěsností bez pouzdra do 10 metrů, která nově nabízí možnost připojení přímo na své tělo externího mikrofonu nebo světla. Jaká je česká cena?

GoPro HERO 8 oficiálně: žádná revoluce nás nečeká

GoPro dnes oficiálně představilo nejnovější akční kameru Hero8. Ta nabídne stejné rozlišení jako předešlý model, novinkou je pouze možnost připojitelného příslušenství. V prodeji bude také model GoPro Max, co bude umět?

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!