Niceboy VEGA X: levná 4K akční kamera se stabilizací

Niceboy na český trh uvede další novou akční kameru. Model VEGA X bude disponovat reálným 4K rozlišením či dotykovým displejem a zaujmout by měl hlavně svou nízkou cenou. Co vše kamera umí a jaká bude cena?

Nejvyšším modelem akční kamery od Niceboy bude od tohoto roku VEGA X PRO – tato nedávno představená kamera přichází s 4K 60fps rozlišením a vodotěsným tělem, které nepotřebuje pouzdro. Další novinkou je levnější alternativa, která se jmenuje jednoduše Niceboy VEGA X.

Niceboy VEGA X bude vybavena čipem HiSilicon Hi3559 (ten známe už z modelu VEGA 6) a senzorem Sony IMX458. Kamera tak bude schopná díky této kombinaci HW nahrávat při maximálním 4K rozlišení s 30 snímky za sekundu a chybět nebude ani 2,7K 30fps a 2K 60fps video. Pokud si vystačíte s Full HD rozlišením (1920 x 1080), tak budete moci využít až 90 snímků za sekundu. Videa pak budou nahrávána do MP4 formátu a použít lze i nejnovější kodek H.265 (starší verze H.264 však bude taktéž zachována) s maximálním datovým tokem 55Mbps. Kamera Niceboy VEGA X je pak schopná pořizovat fotografie až do rozlišení 12MPx a to ve formátu JPG.

 

 

 

V Niceboy použili celoskleněný objektiv se 7 vrstvami skla a antireflexní krycí vrstvu, úhel záběru objektivu je pak širokoúhlých 170° s možností redukce rybího oka. Redukce je pochopitelně pouze elektronická. Světelnost objektivu je pak slušných f/2,8. Stejně jako u nevyššího modelu VEGA X PRO byla i u akční kamery VEGA X použita X-STEADY stabilizace.

Zadní strana Niceboy VEGA X je osazena 2“ displejem, který je dotykový a pochopitelně nabízí živý náhled nahrávané scény. I když je kamera vybavena baterií s kapacitou „pouze“ 1050 mAh, tak výrobce slibuje až 170 minut nahrávání při Full HD rozlišení a to je slušná hodnota. Niceboy VEGA X pak má i WiFi a z další konektivity lze zmínit microHDMI pro propojení s monitorem či microUSB.

Akční kamera Niceboy VEGA X je vodotěsná pouze v pouzdru, které je součástí prodejního balení a to do hloubky 30 metrů. VEGA X pak podporuje paměťové karty do kapacity 128GB a vzhledem k vysokému datovému toku jsou doporučené paměťové karty typu UHS-I U3. Kamera podporuje také dálkové ovládání, které je součástí prodejního balení.

Rozměry akční kamery Niceboy VEGA X jsou 59 x 30 x 41 mm a hmotnost včetně baterie 67 gramů. Niceboy VEGA X by se měla stát jednou z nejlevnějších akčních kamer s nativním 4K rozlišením a na trhu by se měla objevit s cenou pod 3000Kč. Začátek prodeje Niceboy VEGA X je naplánován na červenec 2020.

Specifikace Niceboy VEGA X

 • Čip: HiSilicon Hi3559
 • Senzor: Sony IMX458
 • Objektiv: celoskleněný 7G + antireflexní krycí vrstva, 170°
 • Světelnost: f/2,8
 • Rozlišení videa: 4K 30fps, 2,7K 30fps, 2K 60/30fps, 1080p 90/60/30fps, 720p 120/60/30fps
 • Formát videa: MP4, H.264/H.265
 • Datový tok videa: až 56Mb/s (4K 30fps video)
 • Stabilizace: ano (X-STEADY)
 • Max. rozlišení fotografií: 12MPx
 • Formát fotografií: JPG
 • Displej: 2“ dotykový (LTPS)
 • Baterie: 1050mAh, Li-Ion, vyměnitelná
 • Výdrž: až 170 minut při 1080p 30fps rozlišení (vypnutý displej a Wi-Fi, teplota okolí 22 °C)
 • Vodotěsnost: v pouzdru do 30 m
 • Konektivita: Wi-Fi (2,4GHz), microHDMI, microUSB
 • Mikrofon: ano
 • Paměťová karta: microSD, typ UHS-I U3, max. 128 GB, podporovaný formát FAT32 (karta není součástí balení)
 • Dálkové ovládání: ano
 • Provozní teplota: 0 – 55°C (se snižující se teplotou klesá výdrž baterie)
 • Rozměry kamery: 59 x 30 x 41 mm
 • Hmotnost vč. baterie: 67 g

Text: Ondřej Kaňa
Zdroj: Niceboy

Aktuality

SJCAM C200: nová akční kamera, která je zbytečná

SJCAM přichází na trh s novou akční kamerou. Model C200 bohužel nepřináší nic zázračného. Interpolované 4K rozlišení s maximálně 24 snímky za sekundu a nativní Full HD video s 60fps je dnes už základ. Potěší snad jen vodotěsná konstrukce.

GoPro Hero 9 Black: 5K rozlišení a přední barevný displej

  

Oficiální představení GoPro Hero9 Black odhalilo, že tato nová akční kamera nabídne až 5K rozlišení a na přední straně se nově objeví barevný selfie displej. Jaká je cena novinky a co všechno GoPro Hero9 Black nabízí?

Aktualizace pro Niceboy VEGA X PRO vylepšuje kvalitu videa

Niceboy vydává novou aktualizaci pro svůj nejvyšší model akční kamery VEGA X PRO. Tato aktualizace zlepšuje celkovou kvalitu videa, včetně ostrosti. Aktualizaci firmwaru si můžete stáhnout z webu Niceboy.

Niceboy VEGA X - videopohled na akční kameru

Nativní 4K rozlišení, stabilizace X-STEADY či 2" dotykový displej nabízí nová akční kamera Niceboy VEGA X, kterou si představíme ve videopohledu. Jaké funkce nabízí nejnovější přírustek mezi akčními kamerami?

Niceboy VEGA X PRO VS GoPro Hero8 Black VS DJI Omos Action

GoPro Hero8 Black, DJI Osmo Action i Niceboy VEGA X PRO jsou akční kamery, které zvládají 4K 60fps rozlišení a jsou vodotěsné bez pouzdra. Jak si tyto akční kamery vedou ve srovnání parametrů a jaká je cena?

Niceboy VEGA X: levná 4K akční kamera se stabilizací

Niceboy na český trh uvede další novou akční kameru. Model VEGA X bude disponovat reálným 4K rozlišením či dotykovým displejem a zaujmout by měl hlavně svou nízkou cenou. Co vše kamera umí a jaká bude cena?

Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Jak a podle čeho správně vybrat kameru do auta?

Výrobci kamer do auta se nás snaží přesvědčit, že nejdůležitější jsou funkce jako je hlášení z vybočení z pruhu nebo hlášení radarů. Jenže neměla by u kamery být důležitější kvalita videa? Jakou kameru do auta koupit?

Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!