Niceboy Vega 5 POP VS SJCAM SJ5000X Elite: jakou akční kameru koupit?

Stejný procesor i senzor a tím i stejné rozlišení či snímková frekvence. SJCAM SJ5000X Elite a Niceboy Vega 5 POP jsou si velmi podobné, rozdíly v těchto akčních kamerách přeci jen jsou. Je lepší kamera od Niceboy nebo SJCAM?

SJCAM SJ5000X Elite (recenze) i Niceboy Vega 5 POP (recenze) patří k těm nejlepším akčním kamerám na českém trhu s Full HD (1920 x 1080) 60fps rozlišením. A pro svou kvalitu videa a také pro možnosti nastavení jsme obě kamery opatřily titulem TOP akční kamera. Jaké rozdíly mezi kamerou od Niceboy a SJCAM jsou?

Srovnání Niceboy Vega 5 POP a SJCAM SJ5000X Elite

SJCAM SJ5000X Elite lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Niceboy VEGA 5 Pop lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Obě akční kamery sázejí na stejný čip i senzor. Novatek 96660 a Sony IMX078 patří k tomu nejlepšímu ve střední třídě akčních kamer. Stejný je i úhel záběru objektivu, ovšem Niceboy Vega 5 POP vede ve světelnosti, i když jen nepatrně. Niceboy Vega 5 POP i SJCAM SJ5000X Elite umí nahrávat videa až do interpolovaného 4K rozlišení s 24 snímky za sekundu, nejvyšším nativním rozlišením, kterým kamery disponují je 2K s 30fps. U Full HD videa lze nastavit maximálně 60 snímků za sekundu.

Rozdíl najdeme u displeje. SJCAM SJ5000X Elite má na své zadní straně 2" displej s živým náhledem nahrávaného videa. Displej u Vega 5 POP narostl na 2,45" a navíc je dotykový. Bohužel kameře od Niceboy chybí ovládací tlačítka a tak je možné kameru ovládat jen přes displej. Výhodou naopak je, že k Vega 5 POP je přibalen dálkový ovladač a tak lze kameru ovládat i v pouzdře.

Niceboy Vega 5 POP má sice o 100 mAh vyšší kapacitu baterie, ovšem i tak jde o hodnotu velmi nízkou a pro pohodlné využívání obou kamer je nutné počítat s dokoupením náhradního akumulátoru. Výdrž se totiž u obou kamer pohybuje do 80 minut při 1080p 60fps rozlišení a s vypnutým displejem (75 minut kamera od SJCAM a 80 minut kamera Niceboy).

Konektivita u obou kamer je také stejná, u Niceboy Vega 5 POP i SJCAM SJ5000X Elite najdeme WiFi pro propojení kamery s mobilním telefonem, nechybí HDMI a USB port. SJCAM SJ5000X Elite podporuje paměťové karty až do kapacity 128GB, u Niceboy pak lze použít karty do kapacity 64GB.

Stabilizace

 
Velkou výhodou obou kamer je, že mají k dispozici optickou stabilizaci obrazu. Tu lze využít až do nejvyššího rozlišení a nijak nezkresluje samotnou kvalitu videa. Stabilizace pomocí gyroskopu funguje u obou kamer velmi dobře a zvláště v případech, kdy je kamera uchycená k pevnému bodu (držák v autě či kole, monopod).
 

Fotografie

Vzhledem k použití stejného senzoru je jasné, že kvalitativně na tom budou obě kamery stejně. A opravdu je tomu tak. Barevně jsou na tom fotky z SJCAM SJ5000X Elite i Niceboy Vega 5 POP velmi dobře, fotografiím z těchto akčních kamer nechybí dostatečná ostrost a celkově patří fotky z Vega 5 POP i SJ5000X Elite k tomu nejlepšímu v dané cenové kategorii.
 
U SJCAM SJ5000X Elite ovšem najdeme navíc možnost fotit do RAW, a také tato kamera má funkci nastavení expozičních časů pro focení v noci.
 
Takto vypadá fotka focená do RAW s SJCAM SJ5000X Elite:
 
 
Fotografie pořízené kamerou Niceboy Vega 5 POP najdete zde a jaké fotky fotí SJCAM SJ5000X Elite zjistíte zde.
 

Videa

I v kvalitě videa jsou na tom obě kamery velmi podobně. SJCAM SJ5000X Elite sice zvládá nahrávat videa při vyšším datovém toku a videa tak mají více detailů, ovšem rozdíl je téměř nerozeznatelný. Ostrost u Niceboy Vega 5 POP i SJCAM SJ5000X Elite je velmi dobrá a obě kamery patří mezi špičku, co se tyká nahrávání rychlého pohybu.

Originální videa z kamery Niceboy Vega 5 POP si můžete stáhnout zde a z SJCAM SJ5000X Elite zase zde.

Závěr

V kvalitě videa a fotek focených do JPG nenajdeme mezi akčními kamerami SJCAM SJ5000X Elite a Niceboy Vega 5 POP žádné podstatné rozdíly. SJCAM SJ5000X Elite nabídne možnost focení do RAW a nastavení dlouhých expozic. Niceboy Vega 5 POP zase nabízí opravdu nádherný a hlavně velký displej, který je také dotykový a přímo v prodejním balení najdeme dálkové ovládání, což je velká výhoda. Další výhodou pro některé uživatele může být stativový závit přímo na těle kamery od Niceboy.

 
Asi největší slabinou obou kamer je kapacita baterie. V tomto ohledu už jde opravdu o velmi špatnou hodnotu a pro většinu majitelů kamer to znamená, že si budou muset přikoupit baterii náhradní. Také v kvalitě nahrávaného zvuku není ani jedna z kamer přeborníkem. O něco lépe je v této disciplíně na tom SJCAM SJ5000X Elite, ale zázraky nečekejte.
 
Podstatné ovšem je, že ani s jednou z těchto akčních kamer neuděláte chybu a v této třídě se těžko bude hledat kvalitou videa a fotek lepší akční kamera. SJCAM SJ5000X Elite i Niceboy Vega 5 POP jsme zařadili do našeho žebříčku TOP akčních kamer v ČR.

Aktuality

SJCAM C200: nová akční kamera, která je zbytečná

SJCAM přichází na trh s novou akční kamerou. Model C200 bohužel nepřináší nic zázračného. Interpolované 4K rozlišení s maximálně 24 snímky za sekundu a nativní Full HD video s 60fps je dnes už základ. Potěší snad jen vodotěsná konstrukce.

GoPro Hero 9 Black: 5K rozlišení a přední barevný displej

  

Oficiální představení GoPro Hero9 Black odhalilo, že tato nová akční kamera nabídne až 5K rozlišení a na přední straně se nově objeví barevný selfie displej. Jaká je cena novinky a co všechno GoPro Hero9 Black nabízí?

Niceboy VEGA X - videopohled na akční kameru

Nativní 4K rozlišení, stabilizace X-STEADY či 2" dotykový displej nabízí nová akční kamera Niceboy VEGA X, kterou si představíme ve videopohledu. Jaké funkce nabízí nejnovější přírustek mezi akčními kamerami?

Niceboy VEGA X PRO VS GoPro Hero8 Black VS DJI Omos Action

GoPro Hero8 Black, DJI Osmo Action i Niceboy VEGA X PRO jsou akční kamery, které zvládají 4K 60fps rozlišení a jsou vodotěsné bez pouzdra. Jak si tyto akční kamery vedou ve srovnání parametrů a jaká je cena?

Niceboy VEGA X: levná 4K akční kamera se stabilizací

Niceboy na český trh uvede další novou akční kameru. Model VEGA X bude disponovat reálným 4K rozlišením či dotykovým displejem a zaujmout by měl hlavně svou nízkou cenou. Co vše kamera umí a jaká bude cena?

Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Jak a podle čeho správně vybrat kameru do auta?

Výrobci kamer do auta se nás snaží přesvědčit, že nejdůležitější jsou funkce jako je hlášení z vybočení z pruhu nebo hlášení radarů. Jenže neměla by u kamery být důležitější kvalita videa? Jakou kameru do auta koupit?

Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

SJCAM SJ10 PRO: SJCAM chrlí jednu kameru za druhou

Značce SJCAM se celosvětově nedaří. To je možná také důvod, proč jen pár měsíců po představení modelu SJCAM SJ9 Strike láká na novinku. Na svět se totiž chystá SJCAM SJ10 PRO. Bude mít vůbec co nabídnout?

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!

Zásady ochrany osobních údajů

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde