Doporučené microSD paměťové karty pro 4K Ultra HD video (2020)

UltraHD akční kamery se stávají již standardem a díky vysokým datovým tokům videa, které nabízejí, mají i vyšší nároky pro paměťové karty. Ne každá karta vyhovuje rychlostí zápisu. Jaké microSD karty jsou vhodné pro 4K video?

Aktualizováno 19.5.2020:

4K video s 60fps a datovým tokem až 135Mbps (cca 17MB/s) umí akční kamera Yi 4K+, která prošla naší  recenzí . A takový datový tok chce opravdu rychlou kartu, která zvládne video plynule zapisovat. A i pro další kamery, které dokáží nahrávat při nativním 4K rozlišení, je zapotřebí karet s rychlým zápisem videa.

 

 

 

Pro kamery a všechna záznamová zařízení je důležitá rychlost zápisu paměťové karty. Podle té je kamera schopná ukládat záznam na kartu. Pokud zvolíme pomalou kartu, tak kamera může přestat pracovat, nemusí se uložit celý videozáznam nebo se bude ukládat po pár vteřinách. My jsme pro Vás vybrali paměťové karty, které lze použít nejen pro 4K video, ale jsou vhodné i pro náročný záznam 120fps u 1080p rozlišení:

Samsung MicroSDXC 64GB EVO Plus

Tato paměťová karta má rychlost zápisu až 64 MB/s a hodí se tak pro zápis UltraHD videa. Dá se říci, že jde o jednu z nejlevnějších UHS-I U3 karet na trhu
 
 • Rychlost zápisu: až 64MB/s
 • Kapacita: 64GB
 • Typ: UHS-I U3
 • Zakoupit můžete na Alza.cz

Kingston Canvas React MicroSDXC

Tato paměťová karta od Kingstone která je vhodná do extrémních podmínek a má vysokou rychlost zápisu. Je totiž odolná vůči vodě, nárazům, vibracím a také proti rentgenovému záření.
 
 • Rychlost zápisu až 80MB/s
 • Kapacita: 64GB
 • Typ: UHS-I U3
 • Zakoupit můžete na Alza.cz

SanDisk MicroSDXC 64GB Extreme Pro UHS-II U3

A na závěr jedna lahůdka, za kterou je ovšem nutné si připlatit. Karta totiž nabízí zápis až do 100 MB/s, navíc při koupi dostanete přibalenu čtečku do vysokorychlostního USB 3.0 standartu a software pro obnovu omylem smazaných dat
 
 • Rychlost zápisu: až 100MB/s
 • Kapacita: 64GB
 • Typ: UHS-II U3
 • Zakoupit můžete na Alza.cz

Před nákupem paměťové karty se vždy ujistěte, jaký maximální datový tok videa je u vaší kamery (ten se mění i v závislosti na nastaveném rozlišení). Rychlost zápisu paměťové karty pak musí být vyšší než je datový tok videa. Jen tak se dá zaručit správné fungování karty v kameře.

Aktuality

Eken H9 kamera s Ultra HD 4K videem za 2000Kč?

Celkem neznámá čínská společnost Eken představila svou novou outdoorovou kameru s názvem H9. Ta se chlubí možností natáčet videa v rozlišení 4096x2160 pixelů. Tedy v Ultra HD rozlišení.

GoPro Hero 4 Session: nejmenší hrdina!

Výrobce outdoorových kamer GoPro představil svou nejmenší kameru. Jmenuje se Hero 4 Session. Je lehčí a menší než Hero 4, ale stejně vybavená!

Neomezené úložiště pro Vaše fotky

Společnost Google spustila službu Fotky Google a nabízí neomezené úložiště pro Vaše fotky. Služba je určená jak pro mobilní zařízení, tak i pro počítače.

 

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!

Zásady ochrany osobních údajů

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde