Doporučené kompaktní fotoaparáty září 2015

Vybrat kompaktní fotoaparát není jednoduché, proto přinášíme přehled foťáků, které se vyplatí koupit. Takže které to jsou?

1.) Sony Cyber Shot RX100

Je prostě parádní. Bez přehánění. Tento fotoaparát má 1" snímač Exmor CMOS. Rozměry tohoto čipu jsou 13,2x8,8mm. Nechybí ani rozlišení, které je 20Mpx.

Fotit můžete jak do jpeg, tak dokonce i do RAW formátu. A k dispozici je i plně manuální režim focení. Sony nabízí v tomto foťáku i optickou stabilizaci. Videa jsou natáčena ve 1080p při 50fps. 

Navíc Sony Cyber Shot RX100 je teď až o polovinu levnější, než na začátku prodeje: 

Sony Cyber-Shot DSC-RX100 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

2.) Panasonic Lumix DMC-FZ200

Pokud chcete optický zoom a pokud chcete velký optický zoom, musíte sáhnout po tomto Panasonicu! 24 násobný optický zoom u DMC-FZ200 je v přepočtu rozsah 20 až 600mm!

Objektiv Leica, který Panasonic použil, má světelnost F2,8. CMOS snímač má dostačujících 12,1Mpix. Videa jsou nahrávaná v 1080p a pokud chcete zpomalené záběry, tak můžete využít 120 snímků při HD rozlišení. Nechybí aní hledáček.

Cena klesla u tohoto modelu o jednu třetinu:

Panasonic Lumix DMC-FZ200 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

3.) Nikon Coolpix L840

Chcete něco levnějšího? Co takhle 16Mpix a 38 násobný optický zoom? Pak sáhněte po tomto Nikonu. Světelnost objektivu je F3 na nejnižším ohnisku a CMOS snímač je značky Nikkor a ohnisková vzdálenost je 4-152mm

Videa jsou nahrávaná ve Full HD při 30fps, bohužel chybí hledáček, ale můžete si vystačit s 3" výklopným displejem. Tento kompakt podporuje WiFi a NFC konektivitu.

Již se neprodává

Diskusní téma: Doporučené kompaktní fotoaparáty září 2015

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!

Zásady ochrany osobních údajů

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde