E1 Camera - vyměnitelné objektivy a 4K video!

Kompaktní rozměry, vyměnitelné micro 4/3 objektivy a k tomu všemu schopnost natáčet videa ve 4K rozlišení! To je fotoaparát E1!

Na kickstarter.com se objevil nový projekt, který vypadá hodně zajímavě! Kamery, které by byly schopné natáčet 4K videa, jsou v podstatě nedostatkovým zbožím (koupit můžete GoPro, Sony a Panasonic taky něco chystají). Ale fotoaparát s výměnými objektivy a schopností natáčet 4K video? To už je bomba.

Podle výrobce se jedná o nejmenší fotoaparát s výměnými objektivy, který dokáže natáčet 4K video. Celé pouzdro fotoaparátu je vyrobeno z hořčíku a oproti zmíněné GoPro Hero 4 je jen nepatrně větší. K tomu všemu je možné k E1 použít libovolné micro 4/3 objektivy.

Vzhledem k výkonému procesoru Ambarella A9 je možné natáčet 4K video (4096x2160) při 24 snímcích za vteřinu. Pokud si "vystačíte" s Ultra HD rozlišením (3840x2160), tak k dispozici budete mít 30fps. Při Full HD videu pak je samozřejmostí 60 snímků za vteřinu.

Co se týče fotografování, tak E1 je schopná pořizovat fotky jak do jpeg formátu, tak i do RAW. Maximální citlivost E1 je při ISO 102400. Senzor MN34230 dodal Panasonic. 

Na Kickstarter.com si můžete fotoaparát E1 předobjednat za 449$... Co říkáte na tuhle "hračku"?

 

Diskusní téma: E1 Camera - vyměnitelné objektivy a 4K video!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!

Zásady ochrany osobních údajů

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde