Souboj kamer: Xiaomi Yi 4K Camera vs GoPro Hero 4 Black Edition

Pojďme si srovnat ještě nepředstavenou kameru Xiaomi Yi 4K s kamerou GoPro Hero 4 Black Editon. Jak dopadnou ve srovnání parametrů?

Před pár dny jsme informovali o uniklých specifikacích kamery Xiaomi Yi 4K (více zde) a pokud se potvrdí, že takto opravdu bude vypadat nová kamera od Xiaomi, tak bude velká konkurence právě pro kameru GoPro Hero 4 Black Edition. Jak dopadne srovnání parametrů?

  Xiaomi Yi 4K Camera GoPro Hero 4
Black Editon
Procesor Ambarella A9SE Ambarella A9
Senzor Sony IMX377 (12MPx) Sony IMX117 (12MPx)
FOV 155° 155°
Roslišení videa 4K 30fps
1080p 120fps
720p 240fps
4K 30fps
1080p 120fps
720p 240fps
Stabilizace Ano - gyroskop Ne
Displej 2,19" dotykový
s živým náhledem
Displej pro
nastavení kamery
Baterie 1400 mAh 1160 mAh
WiFi Ano Ano
Bluetooth Ano Ano
Cena kamer od Xiaomi a GoPro se v ČR pohybuje takto:

Xiaomi Yi Action 2 4K lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

GoPro HERO4 Black Edition lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Obě kamery disponují na první pohled stejným procesorem od americké společnosti Ambarella, ten u Xiaomi je ale vyroben 28 nm technologií a vyznačuje se hlavně nižší spotřebou baterie. GoPro Hero 4 Black Edition i Xiaomi Yi 4K Camera mají jako své maximum 4K rozlišení s 30ti snímky za sekundu. Full HD video lze nahrávat se 120fps a u HD videa je k dispozici 240fps.

Zásadní rozdíl je také u použitého senzoru. Kdežto GoPro Hero 4 Black Editon využívá starší senzor Sony IMX117, tak u Xiaomi najdeme nejnovější senzor Sony IMX377. Ten podle posledních měření, které jsou dostupné na internetu, je daleko kvalitnější i než Sony IMX206, který má kamera SJCAM M20 či IMX078 u SJ5000X Elite. Hlavně v barevném podání a ve své rychlosti, pochopitelně zvládá 4K video.

Pro kameru od Xiaomi hovoří i displej. Ten by měl mít 2,19" a bude dotykový. GoPro si musí u svého nejvyššího modelu vystačit jen s displejem, který zobrazuje nastavení kamery. Nebo je nutné si displej dokoupit. I co se kapacity baterie týče, tak je na tom líp Xiaomi Yi 4K a to o celkem slušných 240 mAh.

Recenzi kamery Yi 4K již máme hotovou a najdete ji zde.

Aktuality

Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

SJCAM SJ10 PRO: SJCAM chrlí jednu kameru za druhou

Značce SJCAM se celosvětově nedaří. To je možná také důvod, proč jen pár měsíců po představení modelu SJCAM SJ9 Strike láká na novinku. Na svět se totiž chystá SJCAM SJ10 PRO. Bude mít vůbec co nabídnout?

www.sjcamczech.com - komunitní web kolem kamer SJCAM

www.niceboyfan.cz - komunitní web kolem kamer Niceboy

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!