Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Poslední akční kamery od Niceboy jsme se dočkaly už v červnu roku 2018, tehdy byl totiž představen model Niceboy VEGA 6. Teď končí dlouhé čekání na novinku a podle papírových předpokladů toto čekání opravdu stálo za to.

Niceboy VEGA X PRO totiž dokáže nahrávat videa až do 4K rozlišení s 60 snímky za sekundu a zařazuje se po bok akčních kamer jako je GoPro Hero8 Black či DJI Osmo Action. Nejvyšší rozlišení je navíc nahráváno s datovým tokem 120Mbps. Akční kamera od Niceboy dále umí nahrávat i ve 2,7K rozlišení s 30fps a u Full HD videa (1920 x 1080p) půjde nastavit až 120 snímků za sekundu. Nejvyšší snímkovou frekvenci nabídne HD rozlišení, zde se dočkáme maximálně 240fps.

Samotná akční kamera Niceboy VEGA X PRO je vodotěsná i bez pouzdra a to do hloubky maximálně 12 metrů. Pokud by to někomu nestačilo, tak v prodejním balení je také pouzdro, se kterým se lze potápět až do hloubky 30 metrů. Niceboy VEGA X PRO má dva displeje. Hlavní displej na zadní straně je dotykový a má 2“. Po vzoru DJI Osmo Action má ovšem novinka od Niceboy také přední barevný 1,4“ displej. Oba displeje pak nabídnou živý náhled nahrávaného videa.

Niceboy u akční kamery VEGA X PRO použil čip iCatch V39 a CMOS senzor od Sony s 12MPx nativním rozlišením. Objektiv kamery má širokoúhlý záběr 170° (v menu kamery je možné zapnout korekci rybího oka) a světelnost f/2,8. Dobrou zprávou je, že objektiv je celoskleněný a složený ze 7 vrstev skla a nechybí ani antireflexní krycí plocha.

Náš tip: Největší výběr akčních kamer najdete na Alza.cz

Niceboy uvádí, že kamera má zatím nejlepší stabilizaci, kterou u akčních kamer Niceboy lze najít a nazývá ji X-STEADY stabilizace. Jde pochopitelně o elektronickou stabilizaci videa, kterou u svých modelů využívá např. i GoPro. Samotná videa jsou nahrávaná do MOV formátu s kodekem H.264. Niceboy VEGA X PRO je vybavena baterií s kapacitou 1350 mAh, což by mělo vydržet až na 115 minut nahrávání Full HD videa. Určitě potěší použití stereo mikrofonu. Kameře pak nechybí Wi-Fi či HDMI a VEGA X PRO od Niceboy podporuje také připojení dálkového ovladače. Niceboy VEGA X PRO umí nahrávat Slowmotion videa a nechybí ani podpora Timelapse videí. Z dalších funkcích musím zmínit možnost nastavení časů expozice a fotit tedy s touto kamerou půjde i v noci.

 

 

 

V prodejním balení pak najdeme spousty příslušenstvím, namátkou se dá jmenovat držák na řídítka, nalepovací držáky, které se dají přichytit třeba na helmu a v balení najdeme i již zmíněné pouzdro. Akční kamera Niceboy VEGA X PRO má rozměry 65 x 44 x 34 mm a do prodeje by se měla dostat během června za cenu 4990Kč.

Niceboy VEGA X PRO lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Specifikace Niceboy VEGA X PRO

Čip: iCatch V39

Senzor: CMOS Sony

Objektiv: celoskleněný 7G + antireflexní krycí plocha, 170°

Světelnost: f/2,8

Rozlišení videa: 4K 60fps, 4K 30fps, 2,7K 30fps, 1080p 120fps, 1080p 60fps, 1080p 30fps, 720p 240fps, 720p 120fps, 720p 60fps

Formát videa: MOV, H.264

Datový tok videa: až 120Mb/s (4K 60fps video)

Stabilizace: ano (X-STEADY)

Max. rozlišení fotografií: 20MPx

Formát fotografií: JPG

Displej: zadní 2,0“ dotykový LTPS displej + 1,4“ přední selfie displej

Baterie: 1350 mAh 3,7V, Li-Ion, vyměnitelná

Vodotěsnost: 12 metrů bez pouzdra/30 metrů ve vodotěsném pouzdře

Konektivita: Wi-Fi (2,4GHz), microHDMI, microUSB

Mikrofon: ano, stereo

Paměťová karta: max. 128 GB

Dálkové ovládání: ano (prodává se zvlášť)

Rozměry kamery: 65 x 44 x 34 mm

Hmotnost vč. baterie: 127 g

GoPro HERO7 Black Edition lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Text: Ondřej Kaňa
Zdroj: niceboy.cz

Aktuality

GoPro Hero8 Black: 4K 120fps a 1080p 480fps video?

GoPro by v průběhu září mělo přijít s novým modelem své akční kamery. Dle uniklého obrázku by se ke kameře mělo dát připojit další příslušenství. Hero8 Blac by navíc měla umět 4K 120fps a 1080p 480fps video.

DJI Osmo Action VS GoPro Hero7 Black VS SJCAM SJ9 Strike

4K 60fps video, pokročilá stabilizace a voděodolnost bez pouzdra - to jsou základní parametry, které spojují akční kamery DJI Osmo Action, SJCAM SJ9 Strike a GoPro Hero7 Black. Jaké jsou mezi kamerami rozdíly?

DJI Osmo action oficiálně: 11m bez pouzdra a 4K 60fps video

DJI oficiálně představilo svou vůbec první akční kameru, která by měla zatopit hlavně GoPro. DJI Osmo action nabídce až 4K 60fps rozlišení a i bez pouzdra bude vodotěsná do hloubky 11 metrů. Jaká je cena kamery?

Niceboy PILOT X: videopohled na kameru do auta s GPS

PILOT X je první kamera do auta od Niceboy s magnetickým držákem. Navíc disponuje GPS modulem, který se uchycuje také pomocí magnetů. Podívejte se exklusivně na kameru Niceboy PILOT X v našem videopohledu.

Niceboy PILOT X – kamera do auta s GPS a magnetickým držákem

Niceboy uvádí na trh novou černou skříňku do auta, jejíž hlavním lákadlem je snadná manipulace díky magnetickému držáku. Stejný systém magnetického uchycení má dokonce i GPS modul. Co všechno Niceboy PILOT X umí a jaká je cena?

SJCAM SJ9 Strike: 4K 60fps video a voděodolnost bez pouzdra

SJCAM SJ9 Strike bude nový model akční kamery čínského výrobce. Tato kamera bude voděodolná i bez pouzdra a nabídne až 4K rozlišení s 60 snímky za sekundu. Půjde o důstojného konkurenta pro GoPro HERO7 Black?

GoPro Hero7 v limitované edici Dusk White

GoPro vydává limitovanou edici své akční kamery Hero7 Black. Vypadá to, že bílá je nová černá! GoPro Hero7 Black je v současné době nejlépe vybavenou kamerou na trhu a limitovaná edice Dusk White by GoPro měla pomoci v prodejích.

SJCAM Ion: nová řada akčních kamer brzo dorazí na trh

SJCAM chystá tři nové akční kamery. SJCAM Ion Carbon, Ion Totem a Ion Krypton nenabídnou nic zásadního a jedná se tak spíše o nesmyslnou řadu akčních kamer v portfoliu čínského výrobce. Co budou kamery umět?

www.sjcamczech.com - komunitní web kolem kamer SJCAM

www.niceboyfan.cz - komunitní web kolem kamer Niceboy

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!