Niceboy VEGA 5 pop VS Niceboy VEGA 6 star VS SJCAM SJ5000x Elite

Parametry jsou si akční kamery od Niceboy a SJCAM velmi podobné. VEGA 5 pop, VEGA 6 star i SJ5000x nabízejí stejné rozlišení nebo třeba optickou stabilizaci videa. Jaké rozdíly mezi kamerami jsou a kterou kameru koupit?

 Niceboy VEGA 6 star (recenze) , Niceboy VEGA 5 pop (recenze) i SJCAM SJ5000x Elite (recenze) jsou bezpochyby nejlepší volbou mezi Full HD akčními kamerami s 60 snímky za sekundu. Všechny tři kamery se také dostaly mezi doporučené TOP modely.

Srovnání Niceboy VEGA 5 pop VS Niceboy VEGA 6 star VS SJCAM SJ5000x Elite

Niceboy Vega 5 Pop lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Niceboy Vega 6 Star lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Sjcam SJ5000X Elite lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Všechny tři akční kamery sázejí na stejný čip. Novatek 96660 se dá označit za to nejlepším ve střední třídě akčních kamer. Stejný je i úhel záběru objektivu, ovšem Niceboy Vega 5 POP a VEGA 6 star vedou ve světelnosti. Rozdíl najdeme v senzoru, kdy Niceboy VEGA 5 pop a SJCAM SJ5000x Elite využívají senzor Sony IMY078 a VEGA 6 star pak senzor OmniVison. Senzor použitý  VEGA 6 star se používá hlavně u kamer do auta a to proto, že lépe zvládá nahrávání za zhoršených světelných podmínek.
 
Niceboy Vega 5 POP, VEGA 6 star i SJCAM SJ5000X Elite umí nahrávat videa až do interpolovaného 4K rozlišení s 24 snímky za sekundu, nejvyšším nativním rozlišením, kterým kamery disponují je 2K s 30fps. U Full HD videa lze nastavit maximálně 60 snímků za sekundu.

Rozdíl najdeme u displeje. SJCAM SJ5000X Elite a Niceboy VEGA 6 star mají na své zadní straně 2" displej s živým náhledem nahrávaného videa. Displej u Vega 5 POP narostl na 2,45" a navíc je dotykový. Bohužel kameře od Niceboy chybí ovládací tlačítka a tak je možné kameru ovládat jen přes displej. Výhodou naopak je, že k Vega 5 POP je přibalen dálkový ovladač a tak lze kameru ovládat i v pouzdře.
 
 
S kapacitou baterie je na tom nejlépe Niceboy VEGA 6 star, její hodnota se totiž zastavila na 1050 mAh. Nejhůře je na tom kamera od SJCAM, kdy 900 mAh je v dnešní době opravdu velmi nízká kapacita. U všech třech kamer ovšem počítejte s tím, že pokud je budete chtít využívat na plno, tak bude nutné dokoupit ještě jeden akumulátor.
 
 
Konektivita je pak u všech kamer stejná. V kamerách najdeme WiFi pro propojení kamery s mobilním telefonem, nechybí HDMI a USB port. SJCAM SJ5000X Elite podporuje paměťové karty až do kapacity 128GB, u obou kamerek od Niceboy pak lze použít karty do kapacity 64GB.
 

Stabilizace

Všechny tři kamery ve své cenové třídě vynikají kvalitou stabilizace. Niceboy i SJCAM zvolili optickou stabilizaci (umožňuje to čip i senzor) a v tomto ohledu není mezi kamerami rozdíl. Optickou stabilizaci lze použít při všech rozlišeních a funguje velmi dobře a to zvláště pokud je kamera připevněna k pevnému bodu (např. řidítka kola, helma atd.).
 

Fotografie

V kvalitě snímků nenajdete větší rozdíl mezi Niceboy VEGA 5 pop a SJCAM SJ5000x Elite, VEGA 6 star sice lehce zaostává, ovšem 99% uživatelů si tento rozdíl nevšimne. U Niceboy oceníte slušnou světelnost objektivu, kamera od SJCAM zase zvládá nastavení expozičních časů. Jen pozor na to, že při delších časech má senzor Sony snahu vytvářet ve fotkách bílé (hot) pixely.
 

Videa

Jako vejce vejci. Tak by se dala označit videa natočená kamerami. Rozdíly jsou nepatrné a na první pohled je těžké rozeznat, kterou kamerou bylo které video nahrané. Parádání je hlavně zvládání nahrávání rychlého pohybu a to díky použitému čipu u všech kamer.

Recenze

Pokud chcete o kamerách vědět více, tak doporučujeme k přečtení recenzí. Tam najdete ukázkové fotografie a videa pořízené kamerami a to včetně možnosti si stáhnout originály.
 

Aktuality

Yi Mini Dash: nová levná kamera do auta s Full HD videem

Yi Technology přichází s novou černou skříňkou do auta, které má nenápadný design a zaujme hlavně svou nízkou cenou. Yi Mini Dash Camera nahrává ve Full HD rozlišení, má displej a lze ji propojit s mobilní aplikací.

Recenze akční kamery Niceboy VEGA 6 star. Jak uspěla?

Niceboy VEGA 6 star se chce stát hvězdou mezi akčními kamerami. Zazáří na tomto přeplněném nebi se svým videem a optickou stabilizací? VEGA 6 star prošla naším testem, jak v recenzi dopadla?

Po SJCAM SJ8 PRO se do prodeje dostávají i SJ8+ a SJ8 Air

Série akčních kamer SJ8 od SJCAM má celkem tři kamery, nejvyšší model se už nějakou dobu prodává i v ČR. Nyní se do prodeje dostávají i další dva modely SJ8+ a SJ8 Air. Jaká je jejich česká cena? A mají vůbec tyto kamery smysl?

Testujeme Niceboy Vega 6 star s optickou stabilizací

Akční kamera Niceboy Vega 6 star dorazí během pár dnů na české pulty. Tato kamera s nativním 2K rozlišením či optickou stabilizací videa právě dorazila na recenzi. Máte na kameru VEGA 6 star otázky? Ptejte se!

Akční kamera Niceboy Vega 5 za 3990Kč jen do 17.6.2018!

Stále ještě TOP model akční kamery od Niceboy s 4K rozlišením můžete až do neděle u jednoho prodejce zakoupit za akční cenu 3990Kč. Vega 5 má čip Ambarella, senzor Sony a u Full HD videa disponuje až 120fps.

www.sjcamczech.com - komunitní web kolem kamer SJCAM

www.niceboyfan.cz - komunitní web kolem kamer Niceboy

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením! 100 lidi = 100 chutí