Niceboy VEGA 5 pop VS Niceboy VEGA 6 star VS SJCAM SJ5000x Elite

Parametry jsou si akční kamery od Niceboy a SJCAM velmi podobné. VEGA 5 pop, VEGA 6 star i SJ5000x nabízejí stejné rozlišení nebo třeba optickou stabilizaci videa. Jaké rozdíly mezi kamerami jsou a kterou kameru koupit?

 Niceboy VEGA 6 star (recenze) , Niceboy VEGA 5 pop (recenze) i SJCAM SJ5000x Elite (recenze) jsou bezpochyby nejlepší volbou mezi Full HD akčními kamerami s 60 snímky za sekundu. Všechny tři kamery se také dostaly mezi doporučené TOP modely.

Srovnání Niceboy VEGA 5 pop VS Niceboy VEGA 6 star VS SJCAM SJ5000x Elite

Niceboy Vega 5 Pop lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Niceboy Vega 6 Star lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Sjcam SJ5000X Elite lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Všechny tři akční kamery sázejí na stejný čip. Novatek 96660 se dá označit za to nejlepším ve střední třídě akčních kamer. Stejný je i úhel záběru objektivu, ovšem Niceboy Vega 5 POP a VEGA 6 star vedou ve světelnosti. Rozdíl najdeme v senzoru, kdy Niceboy VEGA 5 pop a SJCAM SJ5000x Elite využívají senzor Sony IMY078 a VEGA 6 star pak senzor OmniVison. Senzor použitý  VEGA 6 star se používá hlavně u kamer do auta a to proto, že lépe zvládá nahrávání za zhoršených světelných podmínek.
 
Niceboy Vega 5 POP, VEGA 6 star i SJCAM SJ5000X Elite umí nahrávat videa až do interpolovaného 4K rozlišení s 24 snímky za sekundu, nejvyšším nativním rozlišením, kterým kamery disponují je 2K s 30fps. U Full HD videa lze nastavit maximálně 60 snímků za sekundu.

Rozdíl najdeme u displeje. SJCAM SJ5000X Elite a Niceboy VEGA 6 star mají na své zadní straně 2" displej s živým náhledem nahrávaného videa. Displej u Vega 5 POP narostl na 2,45" a navíc je dotykový. Bohužel kameře od Niceboy chybí ovládací tlačítka a tak je možné kameru ovládat jen přes displej. Výhodou naopak je, že k Vega 5 POP je přibalen dálkový ovladač a tak lze kameru ovládat i v pouzdře.
 
 
S kapacitou baterie je na tom nejlépe Niceboy VEGA 6 star, její hodnota se totiž zastavila na 1050 mAh. Nejhůře je na tom kamera od SJCAM, kdy 900 mAh je v dnešní době opravdu velmi nízká kapacita. U všech třech kamer ovšem počítejte s tím, že pokud je budete chtít využívat na plno, tak bude nutné dokoupit ještě jeden akumulátor.
 
 
Konektivita je pak u všech kamer stejná. V kamerách najdeme WiFi pro propojení kamery s mobilním telefonem, nechybí HDMI a USB port. SJCAM SJ5000X Elite podporuje paměťové karty až do kapacity 128GB, u obou kamerek od Niceboy pak lze použít karty do kapacity 64GB.
 

Stabilizace

Všechny tři kamery ve své cenové třídě vynikají kvalitou stabilizace. Niceboy i SJCAM zvolili optickou stabilizaci (umožňuje to čip i senzor) a v tomto ohledu není mezi kamerami rozdíl. Optickou stabilizaci lze použít při všech rozlišeních a funguje velmi dobře a to zvláště pokud je kamera připevněna k pevnému bodu (např. řidítka kola, helma atd.).
 

Fotografie

V kvalitě snímků nenajdete větší rozdíl mezi Niceboy VEGA 5 pop a SJCAM SJ5000x Elite, VEGA 6 star sice lehce zaostává, ovšem 99% uživatelů si tento rozdíl nevšimne. U Niceboy oceníte slušnou světelnost objektivu, kamera od SJCAM zase zvládá nastavení expozičních časů. Jen pozor na to, že při delších časech má senzor Sony snahu vytvářet ve fotkách bílé (hot) pixely.
 

Videa

Jako vejce vejci. Tak by se dala označit videa natočená kamerami. Rozdíly jsou nepatrné a na první pohled je těžké rozeznat, kterou kamerou bylo které video nahrané. Parádání je hlavně zvládání nahrávání rychlého pohybu a to díky použitému čipu u všech kamer.

Recenze

Pokud chcete o kamerách vědět více, tak doporučujeme k přečtení recenzí. Tam najdete ukázkové fotografie a videa pořízené kamerami a to včetně možnosti si stáhnout originály.
 

Aktuality

Niceboy PILOT Q1: základní HD kamera do auta s 3" displejem

Niceboy přichází na trh s novou kamerou do auta. Po modelu PILOT Q3 se do prodeje dostane levnější varianta PILOT Q1 s interpolovaným Full HD rozlišením. Lákadlem může být velký 3" displej. Jaká bude cena autokamery Niceboy PILOT Q1?

DJI Osmo Pocket: malá 4K 60fps kamera na 3-osém gimbalu

DJI přichází s novou malou kamerou s 4K 60fps rozlišením, která je umístěna na 3-osém gimbalu. Na jedno nabití vydřží Osmo Pocket 140 minut a překvapí také cenou. Navíc s obalem je zaručena vodotěsnost do 60 metrů!

Aktualizace firmwaru pro akční kameru Niceboy VEGA 6

Niceboy VEGA 6 je jednou z nejlevnějších nativních 4K akčních kamer s kodekem H.265. Nově je k dispozici aktualizace firmwaru  pro tuto kameru, která přináší možnost vypnutí systémových zvůků tlačítek kamery.

Black friday 2018: nativní 4K akční kamery pod 3500Kč

Černý pátek 2018 se nezadržitelně blíží a akční ceny se dotkly i akčních kamer. Vybrali jsme akční kamery s nativním 4K rozlišením a ceny jsou tak nízko, že některé kamery se dají koupit již za cenu lehce nad 3000Kč! Jaké kamery to jsou?

GoPro HERO7 Silver VS Niceboy VEGA 6: srovnání parametrů

GoPro HERO7 Silver a Niceboy VEGA 6 jsou si parametrově velmi podobné. V čem se ale přesně tyto akční kamery liší, a která kamera toho nabídne za danou cenu více? Srovnali jsme parametry kamer GoPro a Niceboy.

Přinese SJCAM SJ9 vodotěsnost bez pouzdra? A co dál?

V SJCAM před pár týdny začali pracovat na nové akční kameře. Novinka by měla pokračovat v nově zaběhlém označení a na trh nejspíše přijde s názvem SJ9 (PRO). Základem by měla být vodotěsnost dle certifikace IP68 bez pouzdra.

www.sjcamczech.com - komunitní web kolem kamer SJCAM

www.niceboyfan.cz - komunitní web kolem kamer Niceboy

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením! 100 lidi = 100 chutí