Niceboy VEGA 5 pop VS Niceboy VEGA 6 star VS SJCAM SJ5000x Elite

Parametry jsou si akční kamery od Niceboy a SJCAM velmi podobné. VEGA 5 pop, VEGA 6 star i SJ5000x nabízejí stejné rozlišení nebo třeba optickou stabilizaci videa. Jaké rozdíly mezi kamerami jsou a kterou kameru koupit?

 Niceboy VEGA 6 star (recenze) , Niceboy VEGA 5 pop (recenze) i SJCAM SJ5000x Elite (recenze) jsou bezpochyby nejlepší volbou mezi Full HD akčními kamerami s 60 snímky za sekundu. Všechny tři kamery se také dostaly mezi doporučené TOP modely.

Srovnání Niceboy VEGA 5 pop VS Niceboy VEGA 6 star VS SJCAM SJ5000x Elite

Niceboy Vega 5 Pop lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Niceboy Vega 6 Star lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Sjcam SJ5000X Elite lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Všechny tři akční kamery sázejí na stejný čip. Novatek 96660 se dá označit za to nejlepším ve střední třídě akčních kamer. Stejný je i úhel záběru objektivu, ovšem Niceboy Vega 5 POP a VEGA 6 star vedou ve světelnosti. Rozdíl najdeme v senzoru, kdy Niceboy VEGA 5 pop a SJCAM SJ5000x Elite využívají senzor Sony IMY078 a VEGA 6 star pak senzor OmniVison. Senzor použitý  VEGA 6 star se používá hlavně u kamer do auta a to proto, že lépe zvládá nahrávání za zhoršených světelných podmínek.
 
Niceboy Vega 5 POP, VEGA 6 star i SJCAM SJ5000X Elite umí nahrávat videa až do interpolovaného 4K rozlišení s 24 snímky za sekundu, nejvyšším nativním rozlišením, kterým kamery disponují je 2K s 30fps. U Full HD videa lze nastavit maximálně 60 snímků za sekundu.

Rozdíl najdeme u displeje. SJCAM SJ5000X Elite a Niceboy VEGA 6 star mají na své zadní straně 2" displej s živým náhledem nahrávaného videa. Displej u Vega 5 POP narostl na 2,45" a navíc je dotykový. Bohužel kameře od Niceboy chybí ovládací tlačítka a tak je možné kameru ovládat jen přes displej. Výhodou naopak je, že k Vega 5 POP je přibalen dálkový ovladač a tak lze kameru ovládat i v pouzdře.
 
 
S kapacitou baterie je na tom nejlépe Niceboy VEGA 6 star, její hodnota se totiž zastavila na 1050 mAh. Nejhůře je na tom kamera od SJCAM, kdy 900 mAh je v dnešní době opravdu velmi nízká kapacita. U všech třech kamer ovšem počítejte s tím, že pokud je budete chtít využívat na plno, tak bude nutné dokoupit ještě jeden akumulátor.
 
 
Konektivita je pak u všech kamer stejná. V kamerách najdeme WiFi pro propojení kamery s mobilním telefonem, nechybí HDMI a USB port. SJCAM SJ5000X Elite podporuje paměťové karty až do kapacity 128GB, u obou kamerek od Niceboy pak lze použít karty do kapacity 64GB.
 

Stabilizace

Všechny tři kamery ve své cenové třídě vynikají kvalitou stabilizace. Niceboy i SJCAM zvolili optickou stabilizaci (umožňuje to čip i senzor) a v tomto ohledu není mezi kamerami rozdíl. Optickou stabilizaci lze použít při všech rozlišeních a funguje velmi dobře a to zvláště pokud je kamera připevněna k pevnému bodu (např. řidítka kola, helma atd.).
 

Fotografie

V kvalitě snímků nenajdete větší rozdíl mezi Niceboy VEGA 5 pop a SJCAM SJ5000x Elite, VEGA 6 star sice lehce zaostává, ovšem 99% uživatelů si tento rozdíl nevšimne. U Niceboy oceníte slušnou světelnost objektivu, kamera od SJCAM zase zvládá nastavení expozičních časů. Jen pozor na to, že při delších časech má senzor Sony snahu vytvářet ve fotkách bílé (hot) pixely.
 

Videa

Jako vejce vejci. Tak by se dala označit videa natočená kamerami. Rozdíly jsou nepatrné a na první pohled je těžké rozeznat, kterou kamerou bylo které video nahrané. Parádání je hlavně zvládání nahrávání rychlého pohybu a to díky použitému čipu u všech kamer.

Recenze

Pokud chcete o kamerách vědět více, tak doporučujeme k přečtení recenzí. Tam najdete ukázkové fotografie a videa pořízené kamerami a to včetně možnosti si stáhnout originály.
 

Aktuality

GoPro Hero8 Black: 4K 120fps a 1080p 480fps video?

GoPro by v průběhu září mělo přijít s novým modelem své akční kamery. Dle uniklého obrázku by se ke kameře mělo dát připojit další příslušenství. Hero8 Blac by navíc měla umět 4K 120fps a 1080p 480fps video.

DJI Osmo Action VS GoPro Hero7 Black VS SJCAM SJ9 Strike

4K 60fps video, pokročilá stabilizace a voděodolnost bez pouzdra - to jsou základní parametry, které spojují akční kamery DJI Osmo Action, SJCAM SJ9 Strike a GoPro Hero7 Black. Jaké jsou mezi kamerami rozdíly?

DJI Osmo action oficiálně: 11m bez pouzdra a 4K 60fps video

DJI oficiálně představilo svou vůbec první akční kameru, která by měla zatopit hlavně GoPro. DJI Osmo action nabídce až 4K 60fps rozlišení a i bez pouzdra bude vodotěsná do hloubky 11 metrů. Jaká je cena kamery?

Niceboy PILOT X: videopohled na kameru do auta s GPS

PILOT X je první kamera do auta od Niceboy s magnetickým držákem. Navíc disponuje GPS modulem, který se uchycuje také pomocí magnetů. Podívejte se exklusivně na kameru Niceboy PILOT X v našem videopohledu.

Niceboy PILOT X – kamera do auta s GPS a magnetickým držákem

Niceboy uvádí na trh novou černou skříňku do auta, jejíž hlavním lákadlem je snadná manipulace díky magnetickému držáku. Stejný systém magnetického uchycení má dokonce i GPS modul. Co všechno Niceboy PILOT X umí a jaká je cena?

SJCAM SJ9 Strike: 4K 60fps video a voděodolnost bez pouzdra

SJCAM SJ9 Strike bude nový model akční kamery čínského výrobce. Tato kamera bude voděodolná i bez pouzdra a nabídne až 4K rozlišení s 60 snímky za sekundu. Půjde o důstojného konkurenta pro GoPro HERO7 Black?

GoPro Hero7 v limitované edici Dusk White

GoPro vydává limitovanou edici své akční kamery Hero7 Black. Vypadá to, že bílá je nová černá! GoPro Hero7 Black je v současné době nejlépe vybavenou kamerou na trhu a limitovaná edice Dusk White by GoPro měla pomoci v prodejích.

www.sjcamczech.com - komunitní web kolem kamer SJCAM

www.niceboyfan.cz - komunitní web kolem kamer Niceboy

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!