Niceboy VEGA 5 pop VS Niceboy VEGA 6 star VS SJCAM SJ5000x Elite

Parametry jsou si akční kamery od Niceboy a SJCAM velmi podobné. VEGA 5 pop, VEGA 6 star i SJ5000x nabízejí stejné rozlišení nebo třeba optickou stabilizaci videa. Jaké rozdíly mezi kamerami jsou a kterou kameru koupit?

 Niceboy VEGA 6 star (recenze) , Niceboy VEGA 5 pop (recenze) i SJCAM SJ5000x Elite (recenze) jsou bezpochyby nejlepší volbou mezi Full HD akčními kamerami s 60 snímky za sekundu. Všechny tři kamery se také dostaly mezi doporučené TOP modely.

Srovnání Niceboy VEGA 5 pop VS Niceboy VEGA 6 star VS SJCAM SJ5000x Elite

Niceboy Vega 5 Pop lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Niceboy Vega 6 Star lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Sjcam SJ5000X Elite lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Všechny tři akční kamery sázejí na stejný čip. Novatek 96660 se dá označit za to nejlepším ve střední třídě akčních kamer. Stejný je i úhel záběru objektivu, ovšem Niceboy Vega 5 POP a VEGA 6 star vedou ve světelnosti. Rozdíl najdeme v senzoru, kdy Niceboy VEGA 5 pop a SJCAM SJ5000x Elite využívají senzor Sony IMY078 a VEGA 6 star pak senzor OmniVison. Senzor použitý  VEGA 6 star se používá hlavně u kamer do auta a to proto, že lépe zvládá nahrávání za zhoršených světelných podmínek.
 
Niceboy Vega 5 POP, VEGA 6 star i SJCAM SJ5000X Elite umí nahrávat videa až do interpolovaného 4K rozlišení s 24 snímky za sekundu, nejvyšším nativním rozlišením, kterým kamery disponují je 2K s 30fps. U Full HD videa lze nastavit maximálně 60 snímků za sekundu.

Rozdíl najdeme u displeje. SJCAM SJ5000X Elite a Niceboy VEGA 6 star mají na své zadní straně 2" displej s živým náhledem nahrávaného videa. Displej u Vega 5 POP narostl na 2,45" a navíc je dotykový. Bohužel kameře od Niceboy chybí ovládací tlačítka a tak je možné kameru ovládat jen přes displej. Výhodou naopak je, že k Vega 5 POP je přibalen dálkový ovladač a tak lze kameru ovládat i v pouzdře.
 
 
S kapacitou baterie je na tom nejlépe Niceboy VEGA 6 star, její hodnota se totiž zastavila na 1050 mAh. Nejhůře je na tom kamera od SJCAM, kdy 900 mAh je v dnešní době opravdu velmi nízká kapacita. U všech třech kamer ovšem počítejte s tím, že pokud je budete chtít využívat na plno, tak bude nutné dokoupit ještě jeden akumulátor.
 
 
Konektivita je pak u všech kamer stejná. V kamerách najdeme WiFi pro propojení kamery s mobilním telefonem, nechybí HDMI a USB port. SJCAM SJ5000X Elite podporuje paměťové karty až do kapacity 128GB, u obou kamerek od Niceboy pak lze použít karty do kapacity 64GB.
 

Stabilizace

Všechny tři kamery ve své cenové třídě vynikají kvalitou stabilizace. Niceboy i SJCAM zvolili optickou stabilizaci (umožňuje to čip i senzor) a v tomto ohledu není mezi kamerami rozdíl. Optickou stabilizaci lze použít při všech rozlišeních a funguje velmi dobře a to zvláště pokud je kamera připevněna k pevnému bodu (např. řidítka kola, helma atd.).
 

Fotografie

V kvalitě snímků nenajdete větší rozdíl mezi Niceboy VEGA 5 pop a SJCAM SJ5000x Elite, VEGA 6 star sice lehce zaostává, ovšem 99% uživatelů si tento rozdíl nevšimne. U Niceboy oceníte slušnou světelnost objektivu, kamera od SJCAM zase zvládá nastavení expozičních časů. Jen pozor na to, že při delších časech má senzor Sony snahu vytvářet ve fotkách bílé (hot) pixely.
 

Videa

Jako vejce vejci. Tak by se dala označit videa natočená kamerami. Rozdíly jsou nepatrné a na první pohled je těžké rozeznat, kterou kamerou bylo které video nahrané. Parádání je hlavně zvládání nahrávání rychlého pohybu a to díky použitému čipu u všech kamer.

Recenze

Pokud chcete o kamerách vědět více, tak doporučujeme k přečtení recenzí. Tam najdete ukázkové fotografie a videa pořízené kamerami a to včetně možnosti si stáhnout originály.
 

Aktuality

SJCAM C200: nová akční kamera, která je zbytečná

SJCAM přichází na trh s novou akční kamerou. Model C200 bohužel nepřináší nic zázračného. Interpolované 4K rozlišení s maximálně 24 snímky za sekundu a nativní Full HD video s 60fps je dnes už základ. Potěší snad jen vodotěsná konstrukce.

GoPro Hero 9 Black: 5K rozlišení a přední barevný displej

  

Oficiální představení GoPro Hero9 Black odhalilo, že tato nová akční kamera nabídne až 5K rozlišení a na přední straně se nově objeví barevný selfie displej. Jaká je cena novinky a co všechno GoPro Hero9 Black nabízí?

Niceboy VEGA X - videopohled na akční kameru

Nativní 4K rozlišení, stabilizace X-STEADY či 2" dotykový displej nabízí nová akční kamera Niceboy VEGA X, kterou si představíme ve videopohledu. Jaké funkce nabízí nejnovější přírustek mezi akčními kamerami?

Niceboy VEGA X PRO VS GoPro Hero8 Black VS DJI Omos Action

GoPro Hero8 Black, DJI Osmo Action i Niceboy VEGA X PRO jsou akční kamery, které zvládají 4K 60fps rozlišení a jsou vodotěsné bez pouzdra. Jak si tyto akční kamery vedou ve srovnání parametrů a jaká je cena?

Niceboy VEGA X: levná 4K akční kamera se stabilizací

Niceboy na český trh uvede další novou akční kameru. Model VEGA X bude disponovat reálným 4K rozlišením či dotykovým displejem a zaujmout by měl hlavně svou nízkou cenou. Co vše kamera umí a jaká bude cena?

Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Jak a podle čeho správně vybrat kameru do auta?

Výrobci kamer do auta se nás snaží přesvědčit, že nejdůležitější jsou funkce jako je hlášení z vybočení z pruhu nebo hlášení radarů. Jenže neměla by u kamery být důležitější kvalita videa? Jakou kameru do auta koupit?

Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

SJCAM SJ10 PRO: SJCAM chrlí jednu kameru za druhou

Značce SJCAM se celosvětově nedaří. To je možná také důvod, proč jen pár měsíců po představení modelu SJCAM SJ9 Strike láká na novinku. Na svět se totiž chystá SJCAM SJ10 PRO. Bude mít vůbec co nabídnout?

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!

Zásady ochrany osobních údajů

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde