Nejlepší programy pro úpravu videa zdarma

Každý nadšenec do kamer se neobejde bez video editoru. Jaké jsou ty nejlepší editory zadarmo? Podívali jsme se některým na zoubek!

Profesionální editory na úpravu videa jsou velice nákladné. Nicméně existuje alternativa zdarma, která zvládá základní úpravy jako je střih videa, vložení zvukové stopy či přechodů. Jaké jsou tedy nejlepší video editory, které jsou zdarma? Vybrali jsme ty nejlepší!

1. Shotcut

Asi nejlepší možný program pro úpravu videa. Nejen že umí velkou škálu formátů (mov, avi, mp4 a další), ale je také v češtině. Dokonce si poradí i s 4K videem či 120fps u Full HD videa. Více informací o programu a možnost stažení na techfan.cz

2. Windows Movie Maker

Ač se některým lidem tohle označení nelíbí, tak Windows Movie Maker je jedním z nejlepším editorem pro úpravu videa, který je zdarma. Minimálně je to jeden z nejoblíbenějších, je totiž navržen pro co nejjednodušší použití. Stačí jen přetáhnout vybrané videoklipy (nebo fotky) do programu a okamžitě se zobrazí v pořadí, v jakém byly přidány. 

Další jednoduchost je v přidávání titulků, hudby a samotném střihu videa. Navíc je možné upravené videa rovnou přidávat na YouTube a další sociální sítě.
 
Pokud uvažujete o programu zdarma, určitě vyzkoušejte právě Movie Maker.
 
 
3. Kate's Video Toolkit
 
Tento program neposkytuje nic překvapivého, ale najdete v něm základní možnosti pro úpravu videa. Můžete zkrátit video, spojit dvě videa, vložit mezi videa přechod a do videa vložit svou vlastní hudbu.
 
Tento program má spousty omezení a obsahuje jen to nejzákladnější. Ale je opravdu velmi jednoduchý a není nutné se v něm vůbec učit pracovat. Pokud tedy chcete velmi rychle upravit své video a vložit do něj hudbu, neučit se žádné složité postupy, je tento program jasnou volbou.

4. WeVideo

Tento video editor nabízí jednu zajímavost. Kromě toho, že je zdarma, tak Vám přidá ještě 5GB volného prostoru v cloudu. Co se týče přímého nahrávání na sociální sítě, můžete přímo z programu nahrávat maximálně 5 minut videa. To není žádný zázrak, ale jako vide editor si nevede WeVideo špatně.

Přidávání video souborů do programu je velmi snadné, můžete videa stříhat a přidávat hudbu. Navíc můžete aplikovat celou řadu speciálních efektů, které WeVideo nabízí.
 
5. Avidemux
 
Avidemux je malý, ale schopný open source video editor, který vám pomůže spojit klipy, stříhat, a použít dlouhý seznam užitečných filtrů.
 
I když tento program vypadá velmi jednoduše, tak jen kvůli samotné možnosti upravovat pomocí filtrů videa, upravovat kontrast a jas, je rozhodně dobrou volbou.
 
6. VSDC Free Video Editor
 
Už podle obrázku je jasné, že tento video editor nebude jednoduchý na používání. A je to tak, budete se muset učit. Ať už podle nápovědy nebo podle tutoriálů, které najdete na internetu.
 
Jakmile ale překonáte tuto překážku, budete odměněni pokročilým free editorem. Dokonce Vám VSDC Free Video Editor nabízí videa rovnou vypálit na CD. 
 
Jaký používáte editor vy? Podělte se v diskuzi níže!

Diskusní téma: Nejlepší programy pro úpravu videa zdarma

editor?

no já používám zatím nic XD

sony vegas

sony vegas jantar

...

nechapu naco je tolik programu a vsechny nahovno ... vetsina znich se neda stahnout nainstalovat nebo spustit .... ztoho co zprovoznit de je polovina tak slozita ze nestaci kolikrat ani pul hodiny v navodech na nalezeni zpusobu jak vubec dostat video do programu (kvuli cemu musite zmenit 10nastaveni a to kazdy nekde jinde) ... v opacnym pripade najdete program kterej umi zase jenom strihat a .... vlastne ne ... umi este ve videu udelat kosticky 1x1cm nebo celej obraz rozpatlat do zelena.
proc neudelaj jeden funkcni neosekanej a nezasifrovanej???!!!!

Re: ...

Milá paní, znám program se kterým jsem spokojen a je Freeware a funguje bez větších problémů OpenShot

Programy zdarma sa mi neosvedčili

Osobne som strihal v Movie Makeri a Virtual Dube, ktore su zdarma. Moc sa mi ale neosvedčili, pretože mi v nich viacero funkcií chýbalo. Osobne teraz využívam program Camtasia Studio. Je síce platený, no keď to myslíte s videami vážne, tak jednoznačne odporúčam. Tu som natočil krátke predstavenie tohto programu. Veď posúďte sami >>> https://www.youtube.com/watch?v=-uMy5BBi548

Re: Programy zdarma sa mi neosvedčili

mas pravdu sice je to zdarma ve windousu ale je to na prd..........

program

Já používám zatím movie maker, event. live movie maker od windows, pro začátečníka je myslím dostačující, za nevýhodu považuji, že při větších souborech měl tendenci se hriznout při vytváření videa a taky naprostá nekompatibilita mezi jednotlivými verzemi :/

Re: program

Mohla bych se zeptat jak se stříhá v movie makeru?

Přidat nový příspěvek

www.sjcamczech.com - komunitní web kolem kamer SJCAM

www.niceboyfan.cz - komunitní web kolem kamer Niceboy

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!