GoPro HERO 8 oficiálně: žádná revoluce nás nečeká

GoPro dnes oficiálně představilo nejnovější akční kameru Hero8. Ta nabídne stejné rozlišení jako předešlý model, novinkou je pouze možnost připojitelného příslušenství. V prodeji bude také model GoPro Max, co bude umět?

U loňských modelů GoPro Hero7 jsem si posteskl, že nepřinášejí nic nového. A letos je u modelu GoPro Hero8 Black situace podobná.

GoPro Hero8 Black opět nabídne jako maximum 4K rozlišení s 60 snímky za sekundu, ovšem tentokrát se zvýšeným datovým tokem 100Mbps (model Hero7 Black měl maximum 78Mbps). K dispozici bude pochopitelně i 2,7K rozlišení s 120fps a nechybí ani Full HD video s 240 snímky za sekundu. GoPro Hero8 Black disponuje kodekem H.265, možnost je ovšem i nahrávání do staršího H.264. Videa budou stabilizovaná a GoPro novou stabilizaci označuje jako HyperSmooth 2.0 a měla by nabídnout lepší výsledky než u modelu GoPro Hero7 Black.

Jedinou výraznou novinkou u Hero8 Black je možnost připojení dalšího příslušenství v podobě externího mikrofonu či světla a to přímo na tělo kamery. Spodní strana kamery má pak přímo integrovaný držák, na který se dá připojit třeba monopod. GoPro Hero8 Black je pak stejně jako předchůdce vodotěsný i bez obalu až do hloubky 10 metrů. Kameře pochopitelně nechybí GPS a na zadní straně najdeme 2" dotykový displej.

Tip: podívejte se na TOP akční kamery, které prošly naší recenzí

Novinka GoPro Hero8 Black má větší rozměry než starší model (66.3 W x 48.6 H x 28.4 D) a zvýšila se také hmotnost na 126 gramů. Cena kamery GoPro Hero8 Black byla stanovena na 430€ a v česku se prodává za tuto cenu:

GoPro HERO8 Black Edition lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Další novinkou od GoPro je panoramatická kamera GoPro MAX360 s 5,6K rozlišením a 30 snímky za sekundu. Tato kamera také nabídne stabilizaci a pochopitelně možnost nahrávat 360° video.

U této kamery byla cena nastavena na 530€ a i zde již GoPro přijímá předobjednávky.

Text: Ondřej Kaňa
Zdroj: GoPro

Aktuality

Jak a podle čeho správně vybrat kameru do auta?

Výrobci kamer do auta se nás snaží přesvědčit, že nejdůležitější jsou funkce jako je hlášení z vybočení z pruhu nebo hlášení radarů. Jenže neměla by u kamery být důležitější kvalita videa? Jakou kameru do auta koupit?

Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

SJCAM SJ10 PRO: SJCAM chrlí jednu kameru za druhou

Značce SJCAM se celosvětově nedaří. To je možná také důvod, proč jen pár měsíců po představení modelu SJCAM SJ9 Strike láká na novinku. Na svět se totiž chystá SJCAM SJ10 PRO. Bude mít vůbec co nabídnout?

Niceboy PILOT XR: videokamera s GPS, WiFi a 4K videem

Niceboy na trh uvádí novou kameru do auta PILOT XR. Tato kamera umí nahrávat ve Full HD (1920 x 1080p) rozlišení s 60 snímky a nechybí ani interpolované 4K video. Kamera navíc disponuje magnetickým držákem, GPS a WiFi.

GoPro Hero8 Black se v ČR začne prodávat 25.10. Jaká je cena?

GoPro Hero8 Black je nejnovější akční kamerou s 4K 60fps rozlišením a vodotěsností bez pouzdra do 10 metrů, která nově nabízí možnost připojení přímo na své tělo externího mikrofonu nebo světla. Jaká je česká cena?

GoPro HERO 8 oficiálně: žádná revoluce nás nečeká

GoPro dnes oficiálně představilo nejnovější akční kameru Hero8. Ta nabídne stejné rozlišení jako předešlý model, novinkou je pouze možnost připojitelného příslušenství. V prodeji bude také model GoPro Max, co bude umět?

GoPro Hero8 Black: 4K 120fps a 1080p 480fps video?

GoPro by v průběhu září mělo přijít s novým modelem své akční kamery. Dle uniklého obrázku by se ke kameře mělo dát připojit další příslušenství. Hero8 Blac by navíc měla umět 4K 120fps a 1080p 480fps video.

DJI Osmo Action VS GoPro Hero7 Black VS SJCAM SJ9 Strike

4K 60fps video, pokročilá stabilizace a voděodolnost bez pouzdra - to jsou základní parametry, které spojují akční kamery DJI Osmo Action, SJCAM SJ9 Strike a GoPro Hero7 Black. Jaké jsou mezi kamerami rozdíly?

www.sjcamczech.com - komunitní web kolem kamer SJCAM

www.niceboyfan.cz - komunitní web kolem kamer Niceboy

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!