GoPro HERO 8 oficiálně: žádná revoluce nás nečeká

GoPro dnes oficiálně představilo nejnovější akční kameru Hero8. Ta nabídne stejné rozlišení jako předešlý model, novinkou je pouze možnost připojitelného příslušenství. V prodeji bude také model GoPro Max, co bude umět?

U loňských modelů GoPro Hero7 jsem si posteskl, že nepřinášejí nic nového. A letos je u modelu GoPro Hero8 Black situace podobná.

GoPro Hero8 Black opět nabídne jako maximum 4K rozlišení s 60 snímky za sekundu, ovšem tentokrát se zvýšeným datovým tokem 100Mbps (model Hero7 Black měl maximum 78Mbps). K dispozici bude pochopitelně i 2,7K rozlišení s 120fps a nechybí ani Full HD video s 240 snímky za sekundu. GoPro Hero8 Black disponuje kodekem H.265, možnost je ovšem i nahrávání do staršího H.264. Videa budou stabilizovaná a GoPro novou stabilizaci označuje jako HyperSmooth 2.0 a měla by nabídnout lepší výsledky než u modelu GoPro Hero7 Black.

Jedinou výraznou novinkou u Hero8 Black je možnost připojení dalšího příslušenství v podobě externího mikrofonu či světla a to přímo na tělo kamery. Spodní strana kamery má pak přímo integrovaný držák, na který se dá připojit třeba monopod. GoPro Hero8 Black je pak stejně jako předchůdce vodotěsný i bez obalu až do hloubky 10 metrů. Kameře pochopitelně nechybí GPS a na zadní straně najdeme 2" dotykový displej.

Tip: podívejte se na TOP akční kamery, které prošly naší recenzí

Novinka GoPro Hero8 Black má větší rozměry než starší model (66.3 W x 48.6 H x 28.4 D) a zvýšila se také hmotnost na 126 gramů. Cena kamery GoPro Hero8 Black byla stanovena na 430€ a v česku se prodává za tuto cenu:

GoPro HERO8 Black Edition lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Další novinkou od GoPro je panoramatická kamera GoPro MAX360 s 5,6K rozlišením a 30 snímky za sekundu. Tato kamera také nabídne stabilizaci a pochopitelně možnost nahrávat 360° video.

U této kamery byla cena nastavena na 530€ a i zde již GoPro přijímá předobjednávky.

Text: Ondřej Kaňa
Zdroj: GoPro

Aktuality

Niceboy PILOT XR: videokamera s GPS, WiFi a 4K videem

Niceboy na trh uvádí novou kameru do auta PILOT XR. Tato kamera umí nahrávat ve Full HD (1920 x 1080p) rozlišení s 60 snímky a nechybí ani interpolované 4K video. Kamera navíc disponuje magnetickým držákem, GPS a WiFi.

GoPro Hero8 Black se v ČR začne prodávat 25.10. Jaká je cena?

GoPro Hero8 Black je nejnovější akční kamerou s 4K 60fps rozlišením a vodotěsností bez pouzdra do 10 metrů, která nově nabízí možnost připojení přímo na své tělo externího mikrofonu nebo světla. Jaká je česká cena?

GoPro HERO 8 oficiálně: žádná revoluce nás nečeká

GoPro dnes oficiálně představilo nejnovější akční kameru Hero8. Ta nabídne stejné rozlišení jako předešlý model, novinkou je pouze možnost připojitelného příslušenství. V prodeji bude také model GoPro Max, co bude umět?

GoPro Hero8 Black: 4K 120fps a 1080p 480fps video?

GoPro by v průběhu září mělo přijít s novým modelem své akční kamery. Dle uniklého obrázku by se ke kameře mělo dát připojit další příslušenství. Hero8 Blac by navíc měla umět 4K 120fps a 1080p 480fps video.

DJI Osmo Action VS GoPro Hero7 Black VS SJCAM SJ9 Strike

4K 60fps video, pokročilá stabilizace a voděodolnost bez pouzdra - to jsou základní parametry, které spojují akční kamery DJI Osmo Action, SJCAM SJ9 Strike a GoPro Hero7 Black. Jaké jsou mezi kamerami rozdíly?

DJI Osmo action oficiálně: 11m bez pouzdra a 4K 60fps video

DJI oficiálně představilo svou vůbec první akční kameru, která by měla zatopit hlavně GoPro. DJI Osmo action nabídce až 4K 60fps rozlišení a i bez pouzdra bude vodotěsná do hloubky 11 metrů. Jaká je cena kamery?

Niceboy PILOT X: videopohled na kameru do auta s GPS

PILOT X je první kamera do auta od Niceboy s magnetickým držákem. Navíc disponuje GPS modulem, který se uchycuje také pomocí magnetů. Podívejte se exklusivně na kameru Niceboy PILOT X v našem videopohledu.

www.sjcamczech.com - komunitní web kolem kamer SJCAM

www.niceboyfan.cz - komunitní web kolem kamer Niceboy

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!