GoPro HERO 8 oficiálně: žádná revoluce nás nečeká

GoPro dnes oficiálně představilo nejnovější akční kameru Hero8. Ta nabídne stejné rozlišení jako předešlý model, novinkou je pouze možnost připojitelného příslušenství. V prodeji bude také model GoPro Max, co bude umět?

U loňských modelů GoPro Hero7 jsem si posteskl, že nepřinášejí nic nového. A letos je u modelu GoPro Hero8 Black situace podobná.

GoPro Hero8 Black opět nabídne jako maximum 4K rozlišení s 60 snímky za sekundu, ovšem tentokrát se zvýšeným datovým tokem 100Mbps (model Hero7 Black měl maximum 78Mbps). K dispozici bude pochopitelně i 2,7K rozlišení s 120fps a nechybí ani Full HD video s 240 snímky za sekundu. GoPro Hero8 Black disponuje kodekem H.265, možnost je ovšem i nahrávání do staršího H.264. Videa budou stabilizovaná a GoPro novou stabilizaci označuje jako HyperSmooth 2.0 a měla by nabídnout lepší výsledky než u modelu GoPro Hero7 Black.

Jedinou výraznou novinkou u Hero8 Black je možnost připojení dalšího příslušenství v podobě externího mikrofonu či světla a to přímo na tělo kamery. Spodní strana kamery má pak přímo integrovaný držák, na který se dá připojit třeba monopod. GoPro Hero8 Black je pak stejně jako předchůdce vodotěsný i bez obalu až do hloubky 10 metrů. Kameře pochopitelně nechybí GPS a na zadní straně najdeme 2" dotykový displej.

Tip: podívejte se na TOP akční kamery, které prošly naší recenzí

Novinka GoPro Hero8 Black má větší rozměry než starší model (66.3 W x 48.6 H x 28.4 D) a zvýšila se také hmotnost na 126 gramů. Cena kamery GoPro Hero8 Black byla stanovena na 430€ a v česku se prodává za tuto cenu:

GoPro HERO8 Black Edition lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Další novinkou od GoPro je panoramatická kamera GoPro MAX360 s 5,6K rozlišením a 30 snímky za sekundu. Tato kamera také nabídne stabilizaci a pochopitelně možnost nahrávat 360° video.

U této kamery byla cena nastavena na 530€ a i zde již GoPro přijímá předobjednávky.

Text: Ondřej Kaňa
Zdroj: GoPro

Aktuality

SJCAM C200: nová akční kamera, která je zbytečná

SJCAM přichází na trh s novou akční kamerou. Model C200 bohužel nepřináší nic zázračného. Interpolované 4K rozlišení s maximálně 24 snímky za sekundu a nativní Full HD video s 60fps je dnes už základ. Potěší snad jen vodotěsná konstrukce.

GoPro Hero 9 Black: 5K rozlišení a přední barevný displej

  

Oficiální představení GoPro Hero9 Black odhalilo, že tato nová akční kamera nabídne až 5K rozlišení a na přední straně se nově objeví barevný selfie displej. Jaká je cena novinky a co všechno GoPro Hero9 Black nabízí?

Aktualizace pro Niceboy VEGA X PRO vylepšuje kvalitu videa

Niceboy vydává novou aktualizaci pro svůj nejvyšší model akční kamery VEGA X PRO. Tato aktualizace zlepšuje celkovou kvalitu videa, včetně ostrosti. Aktualizaci firmwaru si můžete stáhnout z webu Niceboy.

Niceboy VEGA X - videopohled na akční kameru

Nativní 4K rozlišení, stabilizace X-STEADY či 2" dotykový displej nabízí nová akční kamera Niceboy VEGA X, kterou si představíme ve videopohledu. Jaké funkce nabízí nejnovější přírustek mezi akčními kamerami?

Niceboy VEGA X PRO VS GoPro Hero8 Black VS DJI Omos Action

GoPro Hero8 Black, DJI Osmo Action i Niceboy VEGA X PRO jsou akční kamery, které zvládají 4K 60fps rozlišení a jsou vodotěsné bez pouzdra. Jak si tyto akční kamery vedou ve srovnání parametrů a jaká je cena?

Niceboy VEGA X: levná 4K akční kamera se stabilizací

Niceboy na český trh uvede další novou akční kameru. Model VEGA X bude disponovat reálným 4K rozlišením či dotykovým displejem a zaujmout by měl hlavně svou nízkou cenou. Co vše kamera umí a jaká bude cena?

Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Jak a podle čeho správně vybrat kameru do auta?

Výrobci kamer do auta se nás snaží přesvědčit, že nejdůležitější jsou funkce jako je hlášení z vybočení z pruhu nebo hlášení radarů. Jenže neměla by u kamery být důležitější kvalita videa? Jakou kameru do auta koupit?

Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!