GoPro HERO 8 oficiálně: žádná revoluce nás nečeká

GoPro dnes oficiálně představilo nejnovější akční kameru Hero8. Ta nabídne stejné rozlišení jako předešlý model, novinkou je pouze možnost připojitelného příslušenství. V prodeji bude také model GoPro Max, co bude umět?

U loňských modelů GoPro Hero7 jsem si posteskl, že nepřinášejí nic nového. A letos je u modelu GoPro Hero8 Black situace podobná.

GoPro Hero8 Black opět nabídne jako maximum 4K rozlišení s 60 snímky za sekundu, ovšem tentokrát se zvýšeným datovým tokem 100Mbps (model Hero7 Black měl maximum 78Mbps). K dispozici bude pochopitelně i 2,7K rozlišení s 120fps a nechybí ani Full HD video s 240 snímky za sekundu. GoPro Hero8 Black disponuje kodekem H.265, možnost je ovšem i nahrávání do staršího H.264. Videa budou stabilizovaná a GoPro novou stabilizaci označuje jako HyperSmooth 2.0 a měla by nabídnout lepší výsledky než u modelu GoPro Hero7 Black.

Jedinou výraznou novinkou u Hero8 Black je možnost připojení dalšího příslušenství v podobě externího mikrofonu či světla a to přímo na tělo kamery. Spodní strana kamery má pak přímo integrovaný držák, na který se dá připojit třeba monopod. GoPro Hero8 Black je pak stejně jako předchůdce vodotěsný i bez obalu až do hloubky 10 metrů. Kameře pochopitelně nechybí GPS a na zadní straně najdeme 2" dotykový displej.

Tip: podívejte se na TOP akční kamery, které prošly naší recenzí

Novinka GoPro Hero8 Black má větší rozměry než starší model (66.3 W x 48.6 H x 28.4 D) a zvýšila se také hmotnost na 126 gramů. Cena kamery GoPro Hero8 Black byla stanovena na 430€ a v česku se prodává za tuto cenu:

GoPro HERO8 Black Edition lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Další novinkou od GoPro je panoramatická kamera GoPro MAX360 s 5,6K rozlišením a 30 snímky za sekundu. Tato kamera také nabídne stabilizaci a pochopitelně možnost nahrávat 360° video.

U této kamery byla cena nastavena na 530€ a i zde již GoPro přijímá předobjednávky.

Text: Ondřej Kaňa
Zdroj: GoPro

Aktuality

SJCAM C200: nová akční kamera, která je zbytečná

SJCAM přichází na trh s novou akční kamerou. Model C200 bohužel nepřináší nic zázračného. Interpolované 4K rozlišení s maximálně 24 snímky za sekundu a nativní Full HD video s 60fps je dnes už základ. Potěší snad jen vodotěsná konstrukce.

GoPro Hero 9 Black: 5K rozlišení a přední barevný displej

  

Oficiální představení GoPro Hero9 Black odhalilo, že tato nová akční kamera nabídne až 5K rozlišení a na přední straně se nově objeví barevný selfie displej. Jaká je cena novinky a co všechno GoPro Hero9 Black nabízí?

Niceboy VEGA X - videopohled na akční kameru

Nativní 4K rozlišení, stabilizace X-STEADY či 2" dotykový displej nabízí nová akční kamera Niceboy VEGA X, kterou si představíme ve videopohledu. Jaké funkce nabízí nejnovější přírustek mezi akčními kamerami?

Niceboy VEGA X PRO VS GoPro Hero8 Black VS DJI Omos Action

GoPro Hero8 Black, DJI Osmo Action i Niceboy VEGA X PRO jsou akční kamery, které zvládají 4K 60fps rozlišení a jsou vodotěsné bez pouzdra. Jak si tyto akční kamery vedou ve srovnání parametrů a jaká je cena?

Niceboy VEGA X: levná 4K akční kamera se stabilizací

Niceboy na český trh uvede další novou akční kameru. Model VEGA X bude disponovat reálným 4K rozlišením či dotykovým displejem a zaujmout by měl hlavně svou nízkou cenou. Co vše kamera umí a jaká bude cena?

Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Jak a podle čeho správně vybrat kameru do auta?

Výrobci kamer do auta se nás snaží přesvědčit, že nejdůležitější jsou funkce jako je hlášení z vybočení z pruhu nebo hlášení radarů. Jenže neměla by u kamery být důležitější kvalita videa? Jakou kameru do auta koupit?

Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

SJCAM SJ10 PRO: SJCAM chrlí jednu kameru za druhou

Značce SJCAM se celosvětově nedaří. To je možná také důvod, proč jen pár měsíců po představení modelu SJCAM SJ9 Strike láká na novinku. Na svět se totiž chystá SJCAM SJ10 PRO. Bude mít vůbec co nabídnout?

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!

Zásady ochrany osobních údajů

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde