GoPro Hero 6 Black VS Yi 4K+. Jakou akční kameru koupit?

GoPro Hero 6 VS Yi 4K+

Nejnovější akční kamera od GoPro nemá konkurenci, co se rozlišení a počtu snímků za sekundu týče. Jak si povede Hero6 ve srovnání s akční kamerou Yi 4K+, která zvládá nativní 4K 60fps rozlišení? Srovnali jsme je.

Oficiální představení GoPro Hero6 ukázalo, že GoPro umí reagovat na velkou konkurenci mezi akčními kamerami a jejich novinka má několik prvenství. Ostatní firmy musí reagovat obzvláště, co se snímkové frekvence týče. Jediná kamera na trhu, která se alespoň minimálně k Hero6 přibližuje, je Yi 4K+ (recenze Yi 4K+). Osobně tuto akční kameru od Yi Technology považuji za nejlepší na trhu, co se kvality videa týče. Jak si vedou GoPro Hero6 a Yi 4K+ ve vzájemném srovnání?

Srovnání parametrů

 
Z tabulky je patrné, že hlavní hardwarový rozdíl mezi GoPro Hero6 a Yi 4K+ je v použitém čipu. Yi sází na čip od americké společnosti Ambarella. Jaké jsou rozdíly mezi čipy Ambarella najdete v našem článku. Ambarella H2 je čtyř jádrový čip, který je vyrobený 14nm technologií výroby. O čipu G1, použitého u Hero6 toho moc nevíme. Jen, že se jedná o vlastní výrobu GoPro a ti tvrdí, že se jedná o čip, který je 2x výkonnější, než ten použitý u GoPro Hero5 Black. GoPro se nezmiňuje ani o tom, jaký senzor byl použitý u Hero6. Jedná se ovšem o 12MPx senzor a s největší pravděpodobností se bude jednat o ten stejný, který využívá i Yi 4K+.
 
Tip: GoPro Hero6 Black zakoupíte také na Alza.cz
 

Obě kamery zvládají nativní 4K 60fps rozlišení. Rozdíl nastává u 2,7K videa. U Yi 4K+ najdeme běžných 60fps, GoPro Hero6 má u tohoto rozlišení 120 snímků za sekundu. S GoPro lze tedy vytvářet slow motion videa už při takto vysokém rozlišení. Dvojnásobný počet snímků za sekundu má Hero6 i u 1080p (FullHD) rozlišení. Yi 4K+ disponuje u FullHD videa 120fps a GoPro Hero6 je první kamera na světě, která má u tohoto rozlišení 240 snímků za sekundu. Pokud chcete sáhnout po 240fps u akční kamery Yi 4K+, tak se musíte spokojit s HD rozlišením. Trochu s podivem je, že u tohoto rozlišení má GoPro Hero6 Black jen 60fps.

Zůstaňme ještě u videa a zaměřme se na datový tok (více o datovém toku v našem slovníčku pojmů). Datový tok je důležitý pro celkovou kvalitu nahrávaného videa. GoPro Hero6 Black má maximální datový tok u 4K 60fps rozlišení 78Mbps a to jen v režimu Protune. Při normálním nahrávaní je to 60Mbps. Pokud se podíváme na Yi 4K+, tak zjistíme, že tato akční kamera má u 4K 60fps rozlišení datový tok videa 135Mbps! A 60Mbps má Yi 4K+ u 1080p 60fps videa. Pochopitelně je možné se odvolat na to, že Hero6 Black nahrává videa v H.265 kodeku, kdežto Yi 4K+ v H.264. I tak je hodnota datového toku u GoPro Hero6 zarážející.
 
Tip: srovnání GoPro Hero 6 Black s GoPro Hero 5 Black
Obě kamery mají dotykový displej s živým náhledem nahrávaného videa, ten u Yi 4K+ je o 0,2" větší. Mnohem zajímavější je ovšem kapacita baterie. Obě kamery mají kapacitu větší, než je běžné u většiny jejich konkurence. Yi 4K+ ovšem v této disciplíně dominuje s kapacitou 1400 mAh. GoPro Hero6 Black má kapacitu baterie 1220 mAh.
 

GoPro Hero6 je vybavena GPS a do videa je možné přidat informace o aktuální rychlosti, přetížení či nadmořské výšce. Dokonce lze do videa vložit trasu, po které se kamera pohybovala při nahrávání. Yi 4K+ GPS modul nemá a o tyto možnosti jste tak ochuzeni. Obě kamery je pak možné ovládat pomocí hlasových pokynů. GoPro Hero6 i Yi 4K+ zvládají fotit do RAW a nahrávají stereo zvuk. Stejně jsou na tom i s podporou dálkového ovládání a externího mikrofonu. Z nepochopitelného důvodu chybí kameře Yi 4K+ HDMI port. Obě kamery mají WiFi či Bluetooth a připojit je k PC je možné pomocí USB typu C.

A jak je to se stabilizací? Yi 4K+ může stabilizovat video do 4K 30fps rozlišení, přičemž u ostatních rozlišení je to maximálně do 60fps. U Hero6 lze využít elektronickou stabilizaci až do 4K 30fps rozlišení. U 4K 60fps, 2.7K 120fps a 1080p 240fps stabilizace dostupná není, u dalších rozlišeních je ústupkem zmenšení FOV o 5%.

Velmi důležitá je u akčních kamer také jejich odolnost proti vodě. GoPro Hero6 Black lze vzít až do hloubky 10 metrů a nepotřebuje k tomu žádné pouzdro. Abyste mohli vzít Yi 4K+ do vody, tak pouzdro je nezbytností. V tomto případě přijdete o kvalitu nahrávaného zvuku, ovšem s kamerou můžete až do 40 metrů.
 

Cena

U GoPro vždy platilo, že na své produkty nasazuje vysokou cenu. U Yi zase platí přesný opak. Je tady jasné, že mezi GoPro Hero6 a Yi 4K+ bude velký cenový rozdíl. Ten je způsoben také tím, že Hero6 je novinka a Yi 4K+ se již delší dobu prodává. V neposlední řadě je nutné si přiznat, že GoPro Hero6 Black toho prostě nabízí podstatně víc. Aktuální cenové srovnání akčních kamer Yi 4K+ a GoPro Hero 6:

GoPro HERO6 Black Edition lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Xiaomi Yi 4K+ (4K Plus) lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Závěr, klady a zápory GoPro Heo6 Black a Yi 4K+

Je nutné si položit otázku: budete nahrávat slow motion videa? Ano? Pak rozhodně sáhněte po GoPro Hero6 Black, která v současnosti jako jediná nabízí 120fps u 2,7K rozlišení a 240fps u Full HD. Chcete nahrávat klasická videa? Tak rozhodně postačí Yi 4K+, která je prostě stále skvělá. Nějaké to slow motion navíc natočíte i s Yi 4K+ při 1080p 120fps rozlišení. Cena také může hovořit pro Yi 4K+, i když jí schází například GPS a při vložení této akční kamery do pouzdra přijdete o kvalitní nahrávaný zvuk.

Obě kamery navíc můžete porovnat s dalšími 4K akčními kamerami na českém trhu v našem katalogu.
 
Klady GoPro Hero6
 
 • 4K 60fps rozlišení
 • 2,7K 120fps rozlišení
 • 1080p 240fps rozlišení
 • GPS
 • odolnost proti vodě bez pouzdra
 • H.265 kodek videa
Zápory GoPro Hero6 Black
 
 • jen 60fps u 720p rozlišení
 • nízký datový tok videa

Vybíráte akční kameru? TOP 20 kamer dle ceny zde

Klady Yi 4K+
 
 • 4K 60fps rozlišení
 • vysoký datový tok nahrávaného videa
 • kapacita baterie
 • velký displej
 • cena
Zápory Yi 4K+
 
 • absence HDMI
Jaká akční kamera je podle Vás nejlepší? A vybrali byste si Yi 4K+ nebo GoPro Hero6 Black? Napište do diskuze.

Aktuality

SJCAM C200: nová akční kamera, která je zbytečná

SJCAM přichází na trh s novou akční kamerou. Model C200 bohužel nepřináší nic zázračného. Interpolované 4K rozlišení s maximálně 24 snímky za sekundu a nativní Full HD video s 60fps je dnes už základ. Potěší snad jen vodotěsná konstrukce.

GoPro Hero 9 Black: 5K rozlišení a přední barevný displej

  

Oficiální představení GoPro Hero9 Black odhalilo, že tato nová akční kamera nabídne až 5K rozlišení a na přední straně se nově objeví barevný selfie displej. Jaká je cena novinky a co všechno GoPro Hero9 Black nabízí?

Niceboy VEGA X - videopohled na akční kameru

Nativní 4K rozlišení, stabilizace X-STEADY či 2" dotykový displej nabízí nová akční kamera Niceboy VEGA X, kterou si představíme ve videopohledu. Jaké funkce nabízí nejnovější přírustek mezi akčními kamerami?

Niceboy VEGA X PRO VS GoPro Hero8 Black VS DJI Omos Action

GoPro Hero8 Black, DJI Osmo Action i Niceboy VEGA X PRO jsou akční kamery, které zvládají 4K 60fps rozlišení a jsou vodotěsné bez pouzdra. Jak si tyto akční kamery vedou ve srovnání parametrů a jaká je cena?

Niceboy VEGA X: levná 4K akční kamera se stabilizací

Niceboy na český trh uvede další novou akční kameru. Model VEGA X bude disponovat reálným 4K rozlišením či dotykovým displejem a zaujmout by měl hlavně svou nízkou cenou. Co vše kamera umí a jaká bude cena?

Niceboy VEGA X PRO – 4K 60fps video a vodotěsnost do 12 m

Na český trh přichází nová akční kamera, která podporuje 4K 60fps video a navíc je vodotěsná i bez pouzdra. Niceboy VEGA X PRO bude mít dokonce dva displeje. Jaká je cena a co vše tato nová akční kamera umí?

Jak a podle čeho správně vybrat kameru do auta?

Výrobci kamer do auta se nás snaží přesvědčit, že nejdůležitější jsou funkce jako je hlášení z vybočení z pruhu nebo hlášení radarů. Jenže neměla by u kamery být důležitější kvalita videa? Jakou kameru do auta koupit?

Fimi Palm Gimbal: konkurence pro DJI Osmo pocket?

Fimi je společnost, která je výrobcem akční kamery Xiaomi a také dronu Xiaomi. Nyní na trh přichází s malou kamerou na 3-osém gimbalu. Fimi Palm nabídne 4K video a kodek H.265. Co všechno ještě umí?

SJCAM SJ10 PRO: SJCAM chrlí jednu kameru za druhou

Značce SJCAM se celosvětově nedaří. To je možná také důvod, proč jen pár měsíců po představení modelu SJCAM SJ9 Strike láká na novinku. Na svět se totiž chystá SJCAM SJ10 PRO. Bude mít vůbec co nabídnout?

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!

Zásady ochrany osobních údajů

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde