Akční kamery s nativním 4K rozlišením

Na českém trhu je v prodeji spousta kamer, které se chlubí 4K rozlišením u nahrávaného videa. Outdoorových kamer, které by toto rozlišení uměly nativně, ale moc není.

Většina outdoorových kamer, které mají možnost natáčet do UltraHD rozlišení to dokáží jen díky interpolaci. Např. SJCAM SJ5000X Elite to dělá interpolací z 2K rozlišení, Niceboy Vega 4K z Full HD rozlišení.

Pokud ale chcete pracovat s nativním 4K rozlišením, tak máte taky možnost.

GoPro Hero 4 Black Edition
GoPro HERO4 Black Edition lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
 

Tento model od GoPro je nejznámější 4K kamerou na českém trhu. Senzor Sony IMX 117 s 12MPx a procesor Ambarella A9 umožňují natáčet v 4K rozlišení při 30fps. Velmi zajímavá možnost se nabízí při Full HD, kdy k dispozici máte 120 snímků za sekundu a můžete tak v klidu dělat slow motion videa. Kamera má baterii o kapacitě 1160 mAh, disponuje bluetooth, NFC i WiFi. V současné době netrpělivě očekáváme příchod GoPro Hero5.

Ricoh WG-M2
Pentax Ricoh WG-M2 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
 

Méně známou akční kamerou je WG-M2, o které jsme podrobně psali zde. Ta je zajímavá hlavně pro velmi širokoúhlý záběr videa, který může byt až 204°. Nativní 4K videa je možné pořizovat se 30 snímky za sekundu a u 1080p je k dispozici bohužel "jen" 60fps. Kamera má 8MPx senzor od Sony, baterie má kapacitu 1000 mAh a k mobilnímu zařízení je možné kameru připojit pomocí WiFi.

Sony FDR-X1000
Sony FDR-X1000 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
 

I Sony má kameru s možností záznamu do 4K rozlišení a v tomto případě lze také použít 30 snímků za sekundu. Stejně jako u GoPro je u 1080p videa možnost dělat slow motion videa v případě použití 120fps. Baterie má kapacitu 1240 mAh a kameře nechybí NFC či WiFi a dokonce má i GPS. FOV je 170° a v případě použití stabilizace pak 120°.

Na český trh se jistě dostane i očekávaná kamera Xiaomi Yi 4K. Více o této kameře se dočtete zde. Popřípadě by nemusela být špatnou volbou kamera Revl Arc, ale jestli bude někdy v prodeji na našem trhu, je spíše věštění z křišťálové koule.

Víte o další kameře s nativním 4K rozlišení, která se u nás prodává? Napište do diskuze:

Aktuality

DJI Osmo Action VS GoPro Hero7 Black VS SJCAM SJ9 Strike

4K 60fps video, pokročilá stabilizace a voděodolnost bez pouzdra - to jsou základní parametry, které spojují akční kamery DJI Osmo Action, SJCAM SJ9 Strike a GoPro Hero7 Black. Jaké jsou mezi kamerami rozdíly?

DJI Osmo action oficiálně: 11m bez pouzdra a 4K 60fps video

DJI oficiálně představilo svou vůbec první akční kameru, která by měla zatopit hlavně GoPro. DJI Osmo action nabídce až 4K 60fps rozlišení a i bez pouzdra bude vodotěsná do hloubky 11 metrů. Jaká je cena kamery?

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Na tomto webu se mohou zobrazovat reklamní odkazy. Získané prostředky z reklamních odkazů jsou použity k provozu tohoto webu a nemají žádný vliv na obsah, témata či přívěsky.

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením!

Zásady ochrany osobních údajů

Budete přesměrováni. Případně klikněte zde