Recenze akční kamery Xiaomi Yi 4K Action 2

Xiaomi Yi Camera 2 4K - recenze sportovní kameryrecenze akční kamery Xiaomi Yi 4K Camera 2

Nejočekávanější outdoorovou kamerou roku 2016 je Xiaom Yi 4K. Ta nabízí skvělý hardware v čele s procesorem Ambarella a nejnovějším senzorem Sony.
 
Xiaomi Yi Action 2 4K lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>
 
V kameře Xiaomi Yi 4K najdeme procesor Ambarella A9SE, který je novější než například u GoPro Hero Black Edition a vyznačuje se hlavně nižším zahříváním a menší spotřebou baterie. Také se nešetřilo na senzoru, byl totiž použit Sony IMX 377 s 12MPx, který je větší než u většiny kamer použivané starší verze senzorů od Sony.
 
 
Xiaomi Yi 4K je vybavena stabilizací videa a dokáže nahrávat videa až do rolišení 4K s 30fps. 2K video disponuje dokonce 60fps a u Full HD rozlišení (1080p) lze využít až 120fps. Tedy u takového videa není problém vytvářet zpomalená slowmotion videa. Objektiv se světelností f2,8 má úhel 155° a nabízí tak širokoúhlý záběr.
 
Zajímavým faktem je, že displej kamery je dotykový. Jeho úhlopříčka má 2,19" a nabízí i slušné rozlišení 640x340 bodů. Navíc je displej chráněn sklem Gorilla glass a nemusíte se tak bát o jeho poškrábání.
 
 
Xiaomi Yi 4K disponuje také baterií s velkou kapacitou 1400 mAh. Kamera vydrží na jedno nabití 120 minut při 4K rozlišení a to je více než dobrá hodnota. Většina akčních kamer dosahuje 80 minut a to jen u Full HD videa.
 
Kamera má rozměry 65 x 42 x 21 mm a hmotnost 95 gramů, bohužel není dodávána s žádným příslušenstvím a je nutné si dokoupit i voděodolné pouzdro. Na spodní straně je stativový závit a Xiaomi Yi 4K má WiFi i Bluetooth konektivitu a díky ní je možné kameru propojit s dálkovým ovládáním
 
Celou recenzi kamery Xiaomi Yi 4K najdete zde a to včetně videopohledu na kameru a ukázkové videa ve 4K 30fps, 1080p 60fps, 1080p 120fps rozlišení a dalších!
Xiaomi Yi Action 2 4K lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Recenze

www.sjcamczech.com - komunitní web kolem kamer SJCAM

www.niceboyfan.cz - komunitní web kolem kamer Niceboy

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi