Voděodolný dron? Ano!

Dron neboli kvadrokoptéra už dnes asi nikoho nepřekvapí, ale co takový dron, který nemusíte řídít (pilotovat) a navíc je voděodolný? I takový se bude dát koupit.

Dron, který nemusíte ovládat a který vás sleduje díky příslušenství, které máte u sebe, není novinka. Na stejném principu funguje i dron s krásným ženským jménem Lily.

Díky ovladači, který můžete nosit na ruce (je k němu pouzdro, do kterého vložíte ovladač a nosíte na ruce jako hodinky) nebo třeba v batohu Vás dron bude neustále pronásledovat. V aplikaci, která bude pro zařízení s androidem a iOS můžete Lily zadat povely a ta (ten) tak bude vědět, jestli má letět před Vámi, kroužit kolem Vás a nebo Vás sledovat ze zadu. 

Podle stránek www.lily.camera se dron udrží ve vzduchu na baterii 20 minut a dobití trvá 2 hodiny. Jak už nadpis napovídá, tak Lily je voděodolná a má stupeň ochrany IP67, což odpovídá 30 minutám pod hladinou v hloubce 1metr. Dokáže letět rychlostí až 40km/h a v maximální výšce 15m a nejdále 30 metrů od ovladače. Kamera na dronu zvládne Full HD video až se 60 FPS, úhel záběru objektivu je 94° a rozlišení fotografií je 12 Mpx.

V současné době výrobce přijímá na svou Lily předobjednávky. Speciální cena 499$ + 20$ za dopravu platí do 15.6.2015 a dron by na Vaši adresu měl dorazit v únoru 2016.

Co dron dokáže se můžete podívat na videu

Aktuality

Vybíráme akční kameru od SJCAM. Kterou vybrat?

SJCAM je velmi populární výrobce akčních kamer a ve svém portfoliu má téměř dvě desítky produktů. Vybrali jsme tři nejlepší akční kamery SJCAM z různých cenových relací.

Reklama

Xiaomi Yi Action 2 4K lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Rozebraná SJCAM SJ7 Star, jak vypadá akční kamera uvnitř?

Stále nejvyšší model od SJCAM, akční kamera SJ7 Star, disponuje nativním 4K rozlišením, má velký 2" displej a hliníkové tělo. Zajímá Vás jak vypadá tato akční kamera uvnitř? Zajímavým zjištěním je třeba fakt, že kamera má záložní baterii.

www.sjcamczech.com - komunitní web kolem kamer SJCAM

www.niceboyfan.cz - komunitní web kolem kamer Niceboy

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi