Voděodolný dron? Ano!

Dron neboli kvadrokoptéra už dnes asi nikoho nepřekvapí, ale co takový dron, který nemusíte řídít (pilotovat) a navíc je voděodolný? I takový se bude dát koupit.

Dron, který nemusíte ovládat a který vás sleduje díky příslušenství, které máte u sebe, není novinka. Na stejném principu funguje i dron s krásným ženským jménem Lily.

Díky ovladači, který můžete nosit na ruce (je k němu pouzdro, do kterého vložíte ovladač a nosíte na ruce jako hodinky) nebo třeba v batohu Vás dron bude neustále pronásledovat. V aplikaci, která bude pro zařízení s androidem a iOS můžete Lily zadat povely a ta (ten) tak bude vědět, jestli má letět před Vámi, kroužit kolem Vás a nebo Vás sledovat ze zadu. 

Podle stránek www.lily.camera se dron udrží ve vzduchu na baterii 20 minut a dobití trvá 2 hodiny. Jak už nadpis napovídá, tak Lily je voděodolná a má stupeň ochrany IP67, což odpovídá 30 minutám pod hladinou v hloubce 1metr. Dokáže letět rychlostí až 40km/h a v maximální výšce 15m a nejdále 30 metrů od ovladače. Kamera na dronu zvládne Full HD video až se 60 FPS, úhel záběru objektivu je 94° a rozlišení fotografií je 12 Mpx.

V současné době výrobce přijímá na svou Lily předobjednávky. Speciální cena 499$ + 20$ za dopravu platí do 15.6.2015 a dron by na Vaši adresu měl dorazit v únoru 2016.

Co dron dokáže se můžete podívat na videu

Aktuality

SJCAM SJ8: nativní 4K 60fps rozlišení, GPS a dva displeje

Čínská společnost SJCAM chystá novou akční kameru. Podle našich informací bude mít velmi podobné specifikace jako akční kamera Yi 4K+ a k tomu přidá GPS. Můžeme se těšit na další 4K 60fps rozlišení, elektronickou stabilizaci či RAW?

Reklama

Xiaomi Yi Action 2 4K lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

GitUp F1: nová akční kamera s 4K rozlišením a stabilizací

Společnost GitUp představila novou akční kameru F1, která zvládne nativní 4K rozlišení. Její tvar se liší od toho, co běžně známe u akčních kamer. Výrobce slibuje kvalitní záběry i za nízkého osvětlení a srcem bude čip Ambarella.

Ambarella A7, A12, A9, H2. Jak je to s čipy pro akční kamery?

Ambarella je asi nejznámější a největší výrobce čipů pro akční kamery. Nejrozšířenějším čipem v akčních kamerách je Ambarella A12, jak je na tom ve srovnání s ostatními? Probereme ty nejpoužívanější u akčních kamer.

www.sjcamczech.com - komunitní web kolem kamer SJCAM

www.niceboyfan.cz - komunitní web kolem kamer Niceboy

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi

Recenze na webu odráží zkušenosti autora a jeho pocity z recenzovaných produktů. Berte na vědomí, že výsledky recenzí jsou subjektivním hodnocením! 100 lidi = 100 chutí