Vánoce 2015: Vybíráme kompaktní fotoaparát

Dnes se podíváme na to, jaký kompakt vybrat pod vánoční stromeček. Který je ten nejlepší? Podívejte se na náš přehled.

Náš přehled toho nejlepšího, co lze koupit na Vánoce z digitálních technologií pokračuje. Posledně jsme vybírali zrcadlovku (více zde). Dnes se podíváme na kompakty.

Nikon CoolPix P340

Nikon CoolPix P340 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Základem každého fotoaparátu je kvalitní optica. Nikon CoolPix P340 má vysoce světelný objektiv se světelností 1.8 – 5.6 podle použitého optického zoomu. Oproti běžným objektivům se světelností 2.8 umožňuje objektiv použít daleko kratší závěrky i při horším osvětlení a výsledné fotografie budou daleko reálnější s více barvami, bez nutnosti použití zabudovaného blesku. Ohnisková vzdálenost objektivu je 5.1 – 25.5 mm (24-120 mm při 35 mm ekvivalentu) a tyto hodnoty odpovídají 5x optickému zoomu, kterým si můžete přiblížit fotografovanou scénu. Objektiv je tvořen ze 7 členů v 6 skupinách. 

Obraz z objektivu snímá citlivý CMOS snímač s rozlišením až 12. 2 MPx. Citlivost ISO se v režimu auto automaticky nastavuje v rozmezí 80 až 3200 a v manuálním režimu lze nastavit citlivost ISO na hodnotu až Hi 2 (ekvivalent ISO 25 600). LCD displej o velikosti 3" s rozlišením 921 000 bodů, širokým pozorovacím úhlem, antireflexní vrstvou a šestistupňovou regulací jasu

Canon PowerShot S120

Canon PowerShot S120 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Další z řady stylových kompaktních digitálních fotoaparátů Canon se širokoúhlým objektivem. Základem fotoaparátu je CMOS snímací prvek s rozlišením 12.1 MPx, kterému sekunduje širokoúhlý objektiv s 5x optickým zoomem a mimořádně rychlým procesorem Canon DIGIC 6 s technologií iSAPS. To je základ fotoaparátu Canon PowerShot S120.

Tento Canon se širokoúhlým objektivem s vysokou světelností f/1.8 až f/5.7, který umožňuje přiblížit snímanou scénu pomocí ohniskové vzdálenosti 5.2 - 26 mm, která odpovídá 5x optického zoomu. Citlivost lze nastavit v rozmezí od 80 - 12800. Fotografování za zhoršených podmínek usnadňuje také vestavěný blesk s rozsahem 50 cm až 5 m

Olympus TG-3

Olympus TG-3 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Olympus TG-3 je nová vlajková loď odolných kompaktů Olympus vybavená 16MPx BSI-CMOS snímačem, novým procesorem TruePic VII použitý v OM-D E-M1 a stejným světelným zoomovým objektivem jako u TG-2 s clonou f/2,0-4,9 a s ekv. ohniskovou vzdáleností 25-100mm. Olympus TG-3 je nově vybaven Wi-Fi modulem pro snadné spárování s chytrými zařízeními a funkcí Time-lapse(časosběrným snímáním) po jedné vteřině až po 24 hodinách(max 99 snímků). Natáčí FullHD video 1080/30p.

Tělo je utěsněno tak, že snese nejen polití vodou, ale může se dokonce ponořit 15 metrů pod hladinu. Fotoaparát je připraven vyrazit také na sjezdovky v mrazivém počasí až -10°C a cestou ze svahu zachytit úžasné zimní fotografie nebo Full HD videa. Olympus TG-3 nabízí konstrukci odolnou i proti nárazům - odolá pádům z výšky 2,1 metru nebo tlaku 100 kilogramů. 

Máte tip na lepší kompakt? Napište nám do diskuze:

Aktuality

Reklama

Celý článek

www.sjcamczech.com - komunitní web kolem kamer SJCAM

www.niceboyfan.cz - komunitní web kolem kamer Niceboy

www.techfan.cz - Váš průvodce moderními technologiemi